Úterý 4. října 2022, svátek má František
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 4. října 2022 František

Online reportáž

Z mé strany je to pro tuto chvíli vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den!

Pondělní program evropského šampionátu ještě nekončí. Již v 18:15 startuje kvalifikací disku žen večerní program. Pokračovat bude také desetiboj. Medaile se pak rozdají na 10 000 metrů žen, v kouli žen a vrcholem bude koule mužů s Tomášem Staňkem.

Dopolední program úvodního dne evropského šampionátu je minulostí! Během úvodního bloku soutěží jsme sledovali početné zastoupení českých atletů. Vše odšpuntoval Tomáš Staněk, který prvním pokusem překonal kvalifikační limit. Rozjela se také soutěž desetibojařů, kde zatím Adam Sebastian Helcelet podává vynikající výkony. Naopak Jiří Sýkora se protrápil dálkou a koulí a krčí se na chvostu pořadí. Soutěž desetibojařů už úvodní stovce skončila pro Kevina Mayera, který odstoupil pro zranění. V kvalifikaci tyčkařek neuspěla Amálie Švábíková a do kvalifikace koulařek kvůli zranění nenastoupila Markéta Červenková. Z rozběhu na 100 metrů navíc nepostoupili Zdeněk Stromšík ani Eva Kubíčková. Na závěr kvalifikačního programu dálkařů si postup do finále zajistil Radek Juška.

Vrcholem dopoledního programu úvodního dne byly maratony mužů i žen. Ten ženský ovládla Polka Lisowská. Nejlepší Češka Tereza Hrochová skončila třiadvacátá o pozici před Marcelou Joglovou. Moira Stewartová po skvělé první polovině závodu obsadila čtyřicátou pozici. Fantastický závěr přinesl maraton mužů, který díky parádnímu finiši ovládl domácí Němec Richard Ringer před izraelskou dvojicí Teferi, Ayale. Jiří Homoláč se maraton od začátku protrápil.

Dopolední program skončil.

Mar M

Izraelci nakonec nemusí smutnit, jelikož ovládli týmovou soutěž přávě před Německem. Třetí v této disciplíně končí Španělé.

Maraton mužů

1. Richard Ringer (GER) 2:10,21 hod (SB)
2. Maru Teferi (ISR) 2:10,23
3. Gashau Ayale (ISR) 2:10,29 (SB)
4. Amanal Petros (GER) 2:10,39 (SB)
5. Nicolas Navarro (FRA) 2:10,41
6. Ayad Lamdassem (ESP) 2:10,52
7. Yimer Getahun (ISR) 2:10,56 (SB)
8. Koen Naert (BEL) 2:11,28 (SB)
9. Girmaw Amare (ISR) 2:11,32
10. Michaël Gras (FRA) 2:12,39
11. Tiidrek Nurme (EST) 2:12,46
12. Jorge Blanco (ESP) 2:13,18 (SB)
13. Daniele Meucci (ITA) 2:14,22
14. Daniel Mateo (ESP) 2:14,34
15. Yago Rojo (ESP) 2:14,41 (SB)
16. Johannes Motschmann (GER) 2:14,52 (SB)
17. Philip Sesemann (GBR) 2:15,17 (SB)
18. Adam Nowicki (POL) 2:15,21 (SB)
19. Iliass Aouani (ITA) 2:15,34
20. Rui Pinto (POR) 2:15,43
21. Benjamin Choquert (FRA) 2:15,48
22. René Cunéaz (ITA) 2:15,55
23. Adrian Lehmann (SUI) 2:15,57 (SB)
24. Hendrik Pfeiffer (GER) 2:16,04
25. Konstantin Wedel (GER) 2:16,09
26. Omer Ramon (ISR) 2:16,35
27. Abdi-Hakin Ulad (DEN) 2:16,41
28. Jonas Leandersson (SWE) 2:16,54
29. Linus Rosdal (SWE) 2:17,09 (SB)
30. Mohamud Aadan (GBR) 2:17,34
31. Archie Casteel (SWE) 2:17,44
32. Kaur Kivistik (EST) 2:17,51
33. Stefano La Rosa (ITA) 2:17,57
34. Fábio Oliveira (POR) 2:18,02
35. Andrew Davies (GBR) 2:18,23
36. Gáspár Csere (HUN) 2:18,35 (SB)
37. Patrik Wägeli (SUI) 2:18,46 (SB)
38. Ilie Alexandru Corneschi (ROU) 2:18,59
39. Weldu Negash Gebretsadik (NOR) 2:18,59
40. Tom Hendrikse (NED) 2:19,21 (SB)
41. Roman Fosti (EST) 2:19,34 (SB)
42. Ronald Schröer (NED) 2:19,40
43. Abdelaziz Merzougui (ESP) 2:19,47 (SB)
44. Andrew Heyes (GBR) 2:19,47
45. Mustafa Mohamed (SWE) 2:19,52 (SB)
46. Andreas Lommer (DEN) 2:20,34
47. Maxim Răileanu (MDA) 2:21,01
48. Luís Saraiva (POR) 2:21,23
49. Arkadiusz Gardzielewski (POL) 2:21,34
50. Simon Boch (GER) 2:21,39 (SB)
51. Kamil Karbowiak (POL) 2:21,48 (SB)
52. Florian Carvalho de Fonsesco (FRA) 2:21,51
53. Vitalij Šafar (UKR) 2:22,24
54. Ebba Tulu Chala (SWE) 2:23,04
55. Hermano Ferreira (POR) 2:24,21
56. Ivan Siuris (MDA) 2:25,17
57. Ignas Brasevičius (LTU) 2:25,25
58. Hugh Armstrong (IRL) 2:25,27
59. Ihor Heletyj (UKR) 2:26,33 (SB)
60. Martin Egebjerg Olesen (DEN) 2:28,04
61. Primož Kobe (SLO) 2:29,23
62. Rune Bækgaard (DEN) 2:31,37
Yohan Durand (FRA) DNF
Emmanuel Roudolff (FRA) DNF
Bukayawe Malede (ISR) DNF
Ömer Alkanoğlu (TUR) DNF
Polat Kemboi Arikan (TUR) DNF
Kamil Jastrzębski (POL) DNF
Samuel Tsegay Tesfamariam (SWE) DNF
Soufiane Bouchikhi (BEL) DNF
Nicolai Saké (BEL) DNF
Luke Caldwell (GBR) DNF
Remigijus Kančys (LTU) DNF
Julien Lyon (SUI) DNF
Daniele D'Onofrio (ITA) DNF
Dario Ivanovski (MKD) DNF
Tachlowini Gabriyesos (ART) DNF
Jiří Homoláč (CZE) DNF
Arttu Vattulainen (FIN) DNF

Mar M

Neskutečný finiš mužského maratonu! Domácí vytrvalec Richard Ringer v závěrečných stovkách metrů vyždímal zbytky svých sil a v samotném závěru obral Teferiho o korunu evropského šampióna! Bronz bere další Izraelec Gashau Ayale.

Mar M

Na čele mezi sebou svádí souboj dvojice Maru Teferi a Amanal Petros. Němečtí fanoušci podél tratě svého krajana ženou za medailí.

Mar M

Maratoncům zbývají do cíle poslední dva kilometry. Fantastickou práci na čele vedoucí skupiny odvádí Gashau Ayale. V čelní skupině jsou ale i dva domácí Němci – Petros a Ringer.

Mar M

Také domácí Richard Ringer ještě v samotném závěru bojuje a snaží se zachytit vedoucí skupiny. Do cíle zbývá něco přes čtyři kilometry.

Mar M

Závěr maratonu vypadá skvěle pro Izrael. Na čele totiž běží hned tři Izraelci, což může být v závěru závodu výhodou.

Mar M

Ayale a Lamdassem si na čele udržují hodně vysoké tempo. O čelo aktuálně bojuje pětice vytrvalců.

Mar Ž

České reprezentantky v maratonu nepodaly vůbec špatný výkon a v pořadí týmů nakonec obsadily sedmou pozici. Nejlépe si vedla třiadvacátá Tereza Hrochová, která skončila o místo před Marcelou Joglovou. Moira Stewartová nakonec uzavřela čtvrtou desítku.

Mar M

V posledních deseti kilometrech svého snažení už jsou také maratonci. Na čele se snaží tempo diktovat Ayale.

Skok do dálky mužů – kvalifikace

Skupina A

1. Miltiadis Tentoglou (GRE) 7,94 m q
2. Eusebio Cáceres (ESP) 7,93 q
3. Jacob Fincham-Dukes (GBR) 7,86 (SB) q
4. Radek Juška (CZE) 7,80 q
5. Marko Čeko (CRO) 7,74 q
6. Ingar Kiplesund (NOR) 7,74 q
7. Kristian Pulli (FIN) 7,70
8. Fabian Heinle (GER) 7,64
9. Gabriel Bitan (ROU) 7,64
10. Benjamin Gföhler (SUI) 7,49
11. Strahinja Jovančević (SRB) 7,34
Tom Campagne (FRA) NM
Hans-Christian Hausenberg (EST) NM

Skupina B

1. Thobias Montler (SWE) 8,06 m Q
2. Lazar Anić (SRB) 7,86 q
3. Jules Pommery (FRA) 7,83 q
4. Henrik Flåtnes (NOR) 7,79 q
5. Reynold Banigo (GBR) 7,75 q
6. Héctor Santos (ESP) 7,75 q
7. Augustin Bey (FRA) 7,73
8. Jack Roach (GBR) 7,35
9. Filip Pravdica (CRO) 6,95
10. Maximilian Entholzner (GER) 5,63
Piotr Tarkowski (POL) NM
Valentin Toboc (ROU) NM

DálkaM

Radek Juška zabojoval posledním kvalikačním pokusem o postup do finále! Český dálkař předvedl 780 centimetrů a je sedmý. Juškovi musel spadnout ze srdce opravdu těžký kámen.

Desetiboj po třech disciplínách

1. Simon Ehammer (SUI) 2 845 b.
2. Dario Dester (ITA) 2 591
3. Paweł Wiesiołek (POL) 2 563
4. Rik Taam (NED) 2 525
5. Sander Skotheim (NOR) 2 522
6. Adam Sebastian Helcelet (CZE) 2 521
7. Janek Õiglane (EST) 2 515
8. Martin Roe (NOR) 2 514
9. Karel Tilga (EST) 2 485
10. Sven Roosen (NED) 2 482
11. Niklas Kaul (GER) 2 447
12. Kai Kazmirek (GER) 2 435
13. Niels Pittomvils (BEL) 2 434
14. Maicel Uibo (EST) 2 426
15. Marcus Nilsson (SWE) 2 422
16. Arthur Abele (GER) 2 417
17. Fredrik Samuelsson (SWE) 2 354
18. Baptiste Thiery (FRA) 2 353
19. Tim Nowak (GER) 2 302
20. Jiří Sýkora (CZE) 1 636
Kevin Mayer (FRA) DNF

Desetiboj mužů – vrh koulí

Skupina A

1. Niklas Kaul (GER) 14,90 m (SB) – 784 b.
2. Martin Roe (NOR) 14,77 (SB) – 776
3. Dario Dester (ITA) 14,56 (PB) – 763
4. Simon Ehammer (SUI) 14,24 – 743
5. Fredrik Samuelsson (SWE) 14,18 (SB) – 739
6. Sven Roosen (NED) 14,13 – 736
7. Kai Kazmirek (GER) 14,09 – 734
8. Rik Taam (NED) 13,97 (SB) – 727
9. Sander Skotheim (NOR) 13,65 – 707
10. Baptiste Thiery (FRA) 12,95 (PB) – 664

Skupina B

1. Marcus Nilsson (SWE) 15,69 m (SB) – 832 b.
2. Adam Sebastian Helcelet (CZE) 15,30 – 808
3. Niels Pittomvils (BEL) 15,25 – 805
4. Karel Tilga (EST) 15,21 (SB) – 803
5. Paweł Wiesiołek (POL) 15,11 (SB) – 796
6. Arthur Abele (GER) 15,06 (SB) – 793
7. Janek Õiglane (EST) 14,82 – 779
8. Maicel Uibo (EST) 14,55 – 762
9. Tim Nowak (GER) 14,27 – 745
Jiří Sýkora (CZE) NM
Kevin Mayer (FRA) DNS

10bojM

Skvělý výkon podal v koulařském sektoru Švéd Nilsson, který si hodem 15,69 metrů vybojoval 832 bodů. Helcelet bere za 15,30 metrů 808 bodů.

10bojM

Jiří Sýkora neprožívá povedený desetiboj! Třetím pokusem přešlápl a v kouli zapisuje tři křížky.

10bojM

Helcelet v kouli zlepšil svůj pokus! Český závodník zapsal 15 metrů a 30 centimetrů!

Mar M

Také mužský maraton se pomaličku blíží do svého finále. Na čele se zatím drží skupina deseti závodníků.

DálkaM

Tentoglou zatím také nepřekonal kvalifikační limit. Řecký závodník zapsal 794 centimetrů.

DálkaM

Radek Juška svým druhým pokusem přešlápl.

Maraton žen

1. Aleksandra Lisowská (POL) 2:28,36 hod (SB)
2. Matea Parlovová Koštrová (CRO) 2:28,42
3. Nienke Brinkmanová (NED) 2:28,52
4. Miriam Dattkeová (GER) 2:28,52
5. Giovanna Episová (ITA) 2:29,06 (SB)
6. Domenika Mayerová (GER) 2:29,21
7. Fionnuala McCormacková (IRL) 2:29,25 (SB)
8. Hanne Verbruggenová (BEL) 2:29,44 (SB)
9. Fabienne Schlumpfová (SUI) 2:30,17 (SB)
10. Deborah Schönebornová (GER) 2:30,35
11. Marta Galimanyová (ESP) 2:31,14
12. Rabea Schönebornová (GER) 2:31,36
13. Mieke Gorissenová (BEL) 2:31,48
14. Mélody Julienová (FRA) 2:32,19
15. Katharina Steinrucková (GER) 2:32,41 (SB)
16. Irene Pelayová (ESP) 2:33,15 (SB)
17. Nóra Szabóvá (HUN) 2:34,49 (SB)
18. Elena Loyová (ESP) 2:34,56 (SB)
19. Angelika Machová (POL) 2:35,03 (SB)
20. Kristina Hendelová (GER) 2:35,14
21. Jill Holtermannová (NED) 2:35,25 (SB)
22. Alice Wrightová (GBR) 2:35,33
23. Tereza Hrochová (CZE) 2:36,00
24. Marcela Joglová (CZE) 2:36,26 (SB)

25. Naomi Mitchellová (GBR) 2:36,44
26. Monika Jackiewiczová (POL) 2:37,15
27. Teťjana Gameraová (UKR) 2:37,28 (SB)
28. Maor Tiyouriová (ISR) 2:38,04
29. Ann-Marie McGlynnová (IRL) 2:38,26 (SB)
30. Hanna Lindholmová (SWE) 2:38,44
31. Becky Briggsová (GBR) 2:39,02
32. Laura Méndezová (ESP) 2:39,15 (SB)
33. Astrid Verhoevenová (BEL) 2:40,03
34. Aoife Cookeová (IRL) 2:40,37 (SB)
35. Rosie Edwardsová (GBR) 2:40,47 (SB)
36. Maria Sagnes Wåganová (NOR) 2:40,58 (SB)
37. Runa Skrove Falchová (NOR) 2:41,08
38. Loreta Kančytėová (LTU) 2:41,15 (SB)
39. Nina Chydeniusová (FIN) 2:43,00
40. Moira Stewartová (CZE) 2:43,03 (SB)
41. Sanna Mustonenová (SWE) 2:43,23 (SB)
42. Anna Incertiová (ITA) 2:44,11
43. Karen Ehrenreichová (DEN) 2:44,28
44. Camilla Elofssonová (SWE) 2:45,34
45. Marinela Ninevová (BUL) 2:45,40 (SB)
46. Suvi Miettinenová (FIN) 2:47,15 (SB)
47. Lilia Fisikoviciová (MDA) 2:47,44
48. Zsófia Erdélyiová (HUN) 2:48,03
49. Annemari Kiekaraová (FIN) 2:48,30
50. Susana Cunhaová (POR) 2:51,14
51. Marina Němčenková (UKR) 2:53,13 (SB)
52. Bo Ummelsová (NED) 3:00,56 (SB)
Alisa Vainiová (FIN) DNF
Pernille Eugenie Eplandová (NOR) DNF
Katarzyna Jankowská (POL) DNF
Izabela Paszkiewiczová (POL) DNF
Solange Jesusová (POR) DNF
Sara Moreiraová (POR) DNF
Viktorija Kaljužná (UKR) DNF
Jevhenija Prokofjevová (UKR) DNF
Militsa Mirčevová (BUL) DNF
Ruth van der Meijdenová (NED) DNF
Ana Štefuljová (CRO) DNF

Mar Ž

Lisowská díky skvěle načasovanému útoku v závěru maratonu ovládla evropský šampionát v čase 2:28:34. Druhé místo bere Koštrová a bronz si zajistila skvělým finišem Brinkmanová!

Mar Ž

Lisowská si dokázala vypracovat opticky viditelný náskok na trojici pronásledovatelek. Polka navíc běží ve strojovém tempu a atakuje titul evropské šampionky!

Mar Ž

Maratonkyně se pomaličku blíží do finiše! Na čtyřicátém kilometru nastupuje Polka Lisowská, která se snaží roztrhat čelní skupinku. Soupeřky zatím na Polku nestačí.

10bojM

Jiří Sýkora na úvod třetí disciplíny desetiboje přešlápl. Po nepovedené dálce to není dobrý vstup do koulařského sektoru.

Mar Ž

Aktuálně nejvíce zajímavé věci se dějí na trati ženského maratonu. Z vedoucí skupinky odpadly další závodnice. Aktuálně tempo diktuje kvarteto běžkyň. Skvěle vypadá Brinkmanová.

10bojM

Rozběhla se také třetí disciplína mužského desetiboje. Adam Sebastian Helcelet na úvod předvedl rovných 15 metrů.

DálkaM

Svůj první kvalifikační pokus absolvoval také Radek Juška, který si pohlídal odraz, ale jinak se mu skok nepovedl. Na úvod je z toho 703 centimetrů.

Mar Ž

Pomaličku vrcholí ženský maraton. Čelní skupina se ještě více rozpadla a aktuálně v ní bojuje sedm závodnic. Stewartová a Hrochová nyní bojují kolem třicáté pozice.

DálkaM

Švéd Montler svým prvním pokusem skočil přesně 806 centimetrů a zajistil si účast ve finále.

Mar Ž

Deset kilometrů před cílem ženského maratonu se na čele stále drží deset běžkyň. Tempo diktuje Polka Lisowská.

DálkaM

Campagne úvodním pokusem v dálkařském sektoru přešlápl.

Mar M

Domácí závodník Petros zatím běží ve fantastickém tempu a tvrdí muziku na čele mužského maratonu.

DálkaM

Ani sektoru dálkařů se bohužel nevyhla zranění! Piotr Tarkowski se poranil při dopadu a musí být ošetřován.

DálkaM

Lazar Anić ze Srbska rozjel kvalifikaci dálkařů výkonem 782 centimetrů, což sice nestačí na limit, ale rozhodně nejde o špatný pokus.

Skok o tyči žen – kvalifikace

Skupina A

1. Lene Onsrud Retziusová (NOR) 4,50 m q
1. Aikaterini Stefanidiová (GRE) 4,50 q
3. Wilma Murtová (FIN) 4,50 q
4. Molly Cauderyová (GBR) 4,50 q
5. Saga Anderssonová (FIN) 4,40
6. Ninon Chapelleová (FRA) 4,40
6. Amálie Švábíková (CZE) 4,40
8. Jana Hladyčuková (UKR) 4,25
8. Hanga Kleknerová (HUN) 4,25
8. Elisa Molinarolová (ITA) 4,25
11. Pascale Stöcklinová (SUI) 4,25
12. Jacqueline Otchereová (GER) 4,10
Buse Arikazanová (TUR) NM

Skupina B

1. Tina Šutejová (SLO) 4,50 m q
2. Caroline Bonde Holmová (DEN) 4,50 q
2. Angelica Moserová (SUI) 4,50 q
4. Roberta Bruniová (ITA) 4,50 q
5. Sophie Cooková (GBR) 4,50 (=PB) q
6. Marie-Julie Bonninová (FRA) 4,40 q
6. Margot Chevrierová (FRA) 4,40 q
8. Elina Lampelaová (FIN) 4,40 q
9. Anjuli Knäscheová (GER) 4,40
10. Eleni-Klaoudia Polaková (GRE) 4,40
11. Maryna Kylypková (UKR) 4,25
12. Lisa Gunnarssonová (SWE) 4,10

Tyč Ž

V kvalifikaci tyčkařek je rovněž rozhodnuto! Žádná ze závodnic nakonec nemusela překonat limit 455 centimetrů. Trojici Bonninová, Chevrierová a Lampelaová dokonce stačilo 440 centimetrů.

Mar M

Jiřímu Homoláčovi mnichovský maraton zatím vůbec nechutná. Český vytrvalec běží na úplně poslední pozici.

Dálka

Připomínám, že kvalifikační hranice v sektoru dálkařů činí 805 centimetrů.

Mar Ž

Nejlépe z českých běžkyň si po dvaceti pěti kilometrech vedla Moira Stewartová, která se drží na sedmnácté pozici. Nejrychlejší závodnice se dokázaly odpoutat.

Tyč Ž

Cauderyová z Velké Británie se třetím pokusem zachránila na 450 centimetrech.

Mar M

Jiří Homoláč podle očekávání v mužském maratonu nestačí na nejrychlejší a už po osmi kilometrech má velkou ztrátu. Na čele běží hlavně Španělé a Belgičané.

Tyč M

Moserová bez problémů překonala 450 centimetrů a může slavit.

DálkaM

Chystá se také kvalifikace dálkařů. V ní se představí český závodník Radek Juška, který bude skákat v kvalifikační skupině A.

Tyč Ž

Amálie Švábíková nakonec neuspěla na 450 centimetrech ani třetím pokusem! Češka tak zapisuje 440 centimetrů. Tohle na finále nevypadá.

Mar Ž

Alice Wrightová začíná ztrácet kontakt s čelní skupinou.

Koule žen – kvalifikace

Skupina A

1. Auriol Dongmová (POR) 19,32 m Q
2. Jorinde van Klinkenová (NED) 18,62 Q
3. Sara Gambettaová (GER) 18,53 q
4. Axelina Johanssonová (SWE) 17,97 q
5. Julia Ritterová (GER) 17,80 q
6. Dimitriana Bezedeová (MDA) 17,76 q
7. Benthe Königová (NED) 17,27
8. Amelia Stricklerová (GBR) 17,20
9. Senja Mäkitörmäová (FIN) 16,94
10. Paulina Gubaová (POL) 16,66
11. Emel Dereliová (TUR) 16,56
12. Sopiko Šatirišviliová (GEO) 15,52
Markéta Červenková (CZE) NM

Skupina B

1. Jessica Schilderová (NED) 18,95 m Q
2. Katharina Maischová (GER) 18,65 Q
3. Fanny Roosová (SWE) 17,79 q
4. María Belén Toimilová (ESP) 17,72 q
5. Jessica Inchudeová (POR) 17,64 q
6. Sophie McKinnaová (GBR) 17,33 q
7. Klaudia Kardaszová (POL) 17,27
8. Divine Oladipová (GBR) 17,16
9. Eveliina Rouvaliová (FIN) 17,07
10. Sara Lennmanová (SWE) 16,95
11. Erna Sóley Gunnarsdóttirová (ISL) 16,41
12. Pinar Akyolová (TUR) 15,89

KouleŽ

Také Schilderová a Maischová překonaly kvalifikační limit a podívají se do finále.

TyčŽ

Laťku ve výšce 450 centimetrů už naopak překonaly Stefanidiová a Retziusová.

TyčŽ

Amálie Švábíková na 450 centimetrech neuspěla ani druhým pokusem. Česká atletka trkla do laťky nohou.

MarŽ

Moira Stewartová se na půlmaratonu drží v čelní skupině. Hrochová se postupně propadla někam mezi patnácté a dvacáté místo. Marcela Joglová pak otevírá čtvrtou desítku.

KouleŽ

Nizozemka van Klinkenová pokusem dlouhým 18,62 metrů překonala kvalifikační limit a představí se v boji o medaile.

Mar Ž

Moira Stewartová se po dvaceti kilometrech stále drží v čelní skupině. Česká vytrvalkyně v ulicích Mnichova předvádí výborný výkon.

Tyč Ž

Amálie Švábíková prvním pokusem na 450 centimetrech laťku nepřekonala.

Desetiboj mužů – skok do dálky

Skupina A

1. Rik Taam (NED) 7,29 m (SB) – 883 b.
2. Adam Sebastian Helcelet (CZE) 7,28 (SB) – 881
3. Karel Tilga (EST) 7,28 (SB) – 881
4. Martin Roe (NOR) 7,21 – (SB) – 864
5. Niels Pittomvils (BEL) 7,10 (SB) – 838
6. Arthur Abele (GER) 7,01 – 816
7. Marcus Nilsson (SWE) 7,00 (SB) – 814
8. Tim Nowak (GER) 6,97 – 807
9. Baptiste Thiery (FRA) 6,94 – 799
10. Fredrik Samuelsson (SWE) 6,91 – 792

Skupina B

1. Simon Ehammer (SUI) 8,31 m (CB) – 1 141 b.
2. Sander Skotheim (NOR) 7,56 – 950
3. Dario Dester (ITA) 7,46 – 925
4. Paweł Wiesiołek (POL) 7,45 (SB) – 922
5. Janek Õiglane (EST) 7,27 (SB) – 878
6. Kai Kazmirek (GER) 7,25 – 874
7. Maicel Uibo (EST) 7,23 – 869
8. Sven Roosen (NED) 7,14 – 847
9. Niklas Kaul (GER) 7,10 – 838
10. Jiří Sýkora (CZE) 6,92 – 795
Kevin Mayer (FRA) DNS

10bojM

Adam Sebastian Helcelet závěrečným pokusem předvedl podruhé v soutěži 728 centimetrů. Za dálku dostává 881 bodů a po dvou disciplínách má na kontě 1713 bodů.

KouleŽ

Markéta Červenková bohužel není po rozcvičce vinou zranění schopna nastoupit do kvalifikace!

Tyč Ž

Řekyně Stefanidiová měla obrovské problémy na 440 centimetrech, ale nakonec třetím pokusem dokázala uspět.

10bojM

Adam Sebastian Helcelet svým druhým pokusem předvedl 713 centimetrů a nevylepšil svůj úvodní skok.

Mar M

Hodinu po ženách se na start maratonu vydávají také muži. Na 42 kilometrů se vydá jediný český zástupce Jiří Homoláč.

Kevin Mayer sdělil, že z desetiboje musel odstoupit pro svalové problémy, jelikož nedoléčil drobné zranění z Eugene.

Mar Ž

Maratonkyně mají za sebou patnáct kilometrů a zatím se stále běží v početné skupině. Stewartová se stále drží na čele, zatímco Tereza Hrochová začíná mírně ztrácet.

10bojM

Rik Taam skočil dalším pokusem 729 centimetrů a dostává se o centimetr před Helceleta.

KouleŽ

Před pár minutami se rozběhla také kvalifikace koulařek. Limit 18,60 metrů překonala hned prvním pokusem Portugalka Dongmová.

100 metrů žen – rozběhy

3. rozběh

1. Boglárka Takácsová (HUN) 11,44 s (Q)
2. Lorène Dorcas Bazolová (POR) 11,48 Q
3. Mallory Leconteová (FRA) 11,49 Q
4. Rebekka Haaseová (GER) 11,50 Q
5. Rafailia Spanoudakiová-Chatzirigaová (GRE) 11,62
6. Sonia Molinaová-Pradosová (ESP) 11,64
7. Gloria Hooperová (ITA) 11,64

100m Ž

Třetí rozběh žen na 100 metrů ovládla Takácsová v čase 11,44. Do semifinále se dostaly rovněž Bazolová, Leconteová a Haaseová.

Tyč Ž

Amálie Švábíková druhým pokusem zdolala 440 centimetrů.

10bojM

Simon Ehammer potvrdil své skvělé dálkařské kvality! Švýcarský závodník založil výkonem 789 centimetrů, což mu přinese minimálně 1033 bodů.

10bojM

Martin Roe předvedl vynikající výkon na úvodní stovce. V dálce zatím předvedl 721 centimetrů.

10bojM

Adam Sebastian Helcelet svým prvním pokusem předvedl 728 centimetrů a s Tilgou se dělí o první místo ve skupině A.

100 metrů žen – rozběhy

2. rozběh

1. Delphine Nkansaová (BEL) 11,33 s (Q)
2. Jaël Bestuéová (ESP) 11,39 Q
3. Ashleigh Nelsonová (GBR) 11,41 Q
4. Tatjana Pintová (GER) 11,43 Q
5. Irene Siragusaová (ITA) 11,57
6. Mathilde Uldall Kramerová (DEN) 11,58
7. Eva Kubíčková (CZE) 11,61
8. Olivia Fotopoulouová (CYP) 11,62

100m Ž

Eva Kubíčková sice měla solidní start, ale postupně začala zaostávat za zbytkem startovního pole. V čase 11,33 jej nakonec ovládla Delphine Nkansaová z Belgie. Do semifinále se podívají také Bestuéová, Nelsonová a Pintová. Kubíčková skončila výkonem 11,61 sedmá.

100m Ž

Ve druhém rozběhu žen na 100 metrů nechybí česká sprinterka Eva Kubíčková, která poběží v páté dráze. Proti sobě má ale velmi silnou konkurenci.

10bojM

Jiří Sýkora úvodním pokusem v dálce předvedl 692 centimetrů.

100 metrů žen – rozběhy

1. rozběh

1. Zaynab Dossová (ITA) 11,38 s Q
2. Magdalena Stefanowiczová (POL) 11,44 Q
3. Géraldine Freyová (SUI) 11,45 Q
4. Patrizia van der Wekenová (NED) 11,46 Q
5. Rani Rosiusová (BEL) 11,47
6. Milana Tirnanićová (SRB) 11,57
7. Magdalena Lindnerová (AUT) 11,58
8. Viktória Forsterová (SVK) 11,72

100m Ž

Úvodní rozběh žen na 100 metrů ovládla v čase 11,38 Italka Dossová před Stefanowiczovou a Freyovou. Slovenka Forsterová doběhla poslední.

100m Ž

Po sprinterech půjdou do akce také sprinterky. Na stovce uvidíme rovněž celkem tři rozběhy. V prvním z nich poběží Slovenka Forsterová.

Tyč Ž

Amálie Švábíková zkoušela překonat 440 centimetrů, ale prvním pokusem neuspěla.

Mar Ž

Maratonkyně se blíží na desátý kilometr a zatím sledujeme hodně viditelnou českou stopu. Moira Stewartová i Tereza Hrochová běží na čele.

100 metrů mužů – rozběhy

3. rozběh

1. Israel Olatunde (IRL) 10,19 s (PB) Q
2. Dominik Kopeć (POL) 10,30 Q
3. Emre Zafer Barnes (TUR) 10,33 Q
4. Carlos Nascimento (POR) q
5. Frederik Schou-Nielsen (DEN) 10,34
6. Zdeněk Stromšík (CZE) 10,60
Sergio López (ESP) DQ

100m M

Zdeněk Stromšík bohužel neprožil povedený rozběh a doběhl poslední! Novým osobním rekordem 10,19 vyhrál Olatunde. Do finále se podívají také Kopeć, Barnes a díky času i Portugalec Nascimento.

100m M

Start třetího rozběhu se bude opakovat. Příliš brzy odstartoval López, který je diskvalifikován.

100m M

Na dráze se chystá poslední rozběh na 100 metrů mužů. V něm nechybí ani český závodník Zdeněk Stromšík.

Mar Ž

Wrightová zvýšila tempo ženského maratonu. Tereza Hrochová ale úvodní kilometry zvládá skvěle a drží se v čelní skupině.

10bojM

Druhou disciplínou bude pokračovat zápolení desetibojařů. Hned po první disciplíně je jasné, že Kevin Mayer kvůli zranění nepřidá ke světovému zlatu zlato evropské.

Mar Ž

Maratonkyně mají za sebou úvodních pět kilometrů, které zvládly za 18 minut. Tereza Hrochová se zatím drží v popředí.

TyčŽ

Amálie Švábíková bez problémů prvním pokusem překonala 425 centimetrů.

100 metrů mužů – rozběhy

2. rozběh

1. Pascal Mancini (SUI) 10,24 s Q
2. Kayhan Özer (TUR) 10,31 Q
3. Kobe Vleminckx (BEL) 10,34 Q
4. Samuli Samuelsson (FIN) 10,39
5. Adrian Brzeziński (POL) 10,46
6. Francesco Sansovini (SMR) 10,82

100m M

Nakonec si pro vítězství v čase 10,24 doběhl Mancini před Ozerem a Vleminckxem.

100m M

Na dráze se chystá druhý rozběh na 100 metrů mužů. Favoritem je Fin Samuelsson.

100 metrů mužů – rozběhy

1. rozběh

1. Ján Volko (SVK) 10,22 s (SB) Q
2. Henrik Larsson (SWE) 10,31 Q
3. Przemysław Słowikowski (POL) 10,35 Q
4. Karl Erik Nazarov (EST) 10,39
5. Joris van Gool (NED) 10,45
Kojo Musah (DEN) DNF

100m M

Ján Volko si časem 10,22 doběhl pro první místo a zajistil si postup do semifinále! Slovenského sprintera v něm doplní Švéd Larsson a Polák Slowikowski.

100m M

Hned v úvodním bloku soutěži se představí také sprinteři. Na programu je první ze tří rozběhů. Na úvod se představí Ján Volko, který letos běžel 10,23.

TyčŽ

Na stadionu se mezitím rozběhla také kvalifikace tyčkařek. Kvalifikační limit činí 455 centimetrů, což se bude snažit překonat také česká atletka Amálie Švábíková.

Koule mužů – kvalifikace

Skupina A

1. Armin Sinančević (SRB) 21,82 m (SB) Q
2. Tomáš Staněk (CZE) 21,39 Q
3. Scott Lincoln (GBR) 20,64 q
4. Andrei Rares Toader (ROU) 20,50 q
5. Nick Ponzio (ITA) 20,44 q
6. Marcus Thomsen (NOR) 20,32 q
7. Eric Favors (IRL) 19,71
8. Carlos Tobalina (ESP) 19,58
10. Sebastiano Bianchetti (ITA) 19,37
11. Jakub Szyszkowski (POL) 19,19

Skupina B

1. Konrad Bukowiecki (POL) 20,96 m q
2. Michał Haratyk (POL) 20,85 q
3. Filip Mihaljević (CRO) 20,30 q
4. Leonardo Fabbri (ITA) 20,27 q
5. Asmir Kolašinac (SRB) 19,99 q
6. Simon Bayer (GER) 19,91 q
7. Roman Kokoško (UKR) 19,86
8. Bob Bertemes (LUX) 19,77
9. Tsanko Arnaudov (POR) 19,42
10. Alperen Karahan (TUR) 19,25
11. Muhamet Ramadani (KOS) 18,26

KouleM

Koulaři mají hotovo! Kvalifikační limit 21,15 metrů splnili jen Tomáš Staněk a Armin Sinančevič. Ve finále se představí také Lincoln, Toader, Ponzio, Thomsen, Bukowiecki, Haratyk, Mihaljevič, Fabbri, Kolašinac a Bayer.

MarŽ

Maraton byl právě odstartován. V úvodních stovkách metrů spolu krajanky spolupracují. Na čele běží hned kvarteto Polek.

MarŽ

V ulicích Mnichova se vše chystá ke startu maratonu žen. Ve startovním poli jsou také Tereza Hrochová, Marcela Joglová a Moira Stewartová.

10bojM

Šok hned na úvod šampionátu. Mistr svět v desetiboji Kevin Mayer odstupuje kvůli zranění hned po první disciplíně!

KouleM

Armin Sinančević poslal kouli do vzdálenosti 21,82 metrů a má jistou účast ve finále.

Desetiboj mužů – běh na 100 metrů

3. rozběh

1. Simon Ehammer (SUI) 10,56 s
2. Rik Taam (NED) 10,76
3. Dario Dester (ITA) 10,81
4. Sven Roosen (NED) 10,83
5. Baptiste Thiery (FRA) 10,87
6. Sander Skotheim (NOR) 10,98
7. Kevin Mayer (FRA) 11,67

10bojM

Simon Ehammer měl fantastický start a ovládl rozběh v čase 10,56! Obrovské problémy má ale Kevin Mayer, který sice doběhl v čase 11,67, ale v cíli zůstává v předklonu s bolestivou grimasou v obličeji!

10bojM

Také start třetího rozběhu se bude opakovat. Nizozemec Roosen vyrazil z bloků příliš brzy.

KouleM

Druhým pokusem se zlepšil také Marcus Thomsen z Norska, kterému by 20,32 metrů mělo stačit na postup do finále.

KouleM

Své úvodní pokusy v kvalifikaci mají za sebou koulaři. Jediným úspěšným je zatím pouze Tomáš Staněk. Druhý nejdelší pokus dosud předvedl Scott Lincoln – 20,64 metrů.

10bojM

Hned vzápětí se na dráze připravuje závěrečný rozběh úvodní disciplíny desetibojařů. V něm nechybí favorit Kevin Mayer nebo Švýcar Simon Ehammer, který je papírově nejsilnějším sprinterem ve startovním poli.

Desetiboj mužů – běh na 100 metrů

2. rozběh

1. Janek Õiglane (EST) 11,01 s
2. Paweł Wiesiołek (POL) 11,07
3. Jiří Sýkora (CZE) 11,09 (SB)
4. Kai Kazmirek (GER) 11,15
5. Fredrik Samuelsson (SWE) 11,17
6. Arthur Abele (GER) 11,24
7. Maicel Uibo (EST) 11,30

10bojM

Na třetí pokus už byl start úspěšný! Také Jiří Sýkora zaběhl solidní rozběh a v čase 11,09 doběhl třetí za Oiglanem a Wiesiolkem.

10bojM

Ani na druhý pokus to neklaplo! Tohle není pro desetiboj úplně typický obrázek. Tentokrát vyrazil příliš brzy Abele, nicméně rozhodčí napomínají Jiřího Sýkoru.

10bojM

Start se bude opakovat. Příliš netrpělivý byl Kai Kazmirek.

10bojM

Mezi desetibojaři se chystá druhý rozběh na 100 metrů. Nechybí Kai Kazmirek, domácí vícebojař, který při nástupu sklidil hlasité ovace. Ani zde nechybí český zástupce Jiří Sýkora.

KouleM

Fantastickou kvalifikaci má za sebou Tomáš Staněk! Český koulař hned prvním pokusem poslal kouli do vzdálenosti 21,39 metrů a podívá se do finále!

Desetiboj mužů – běh na 100 metrů

1. rozběh

1. Martin Roe (NOR) 10,94 s (SB)
2. Adam Sebastian Helcelet (CZE) 11,13 (SB)
3. Niklas Kaul (GER) 11,16 (PB)
4. Karel Tilga (EST) 11,27 (SB)
5. Niels Pittomvils (BEL) 11,32 (SB)
6. Marcus Nilsson (SWE) 11,39 (SB)
7. Tim Nowak (GER) 11,51

10bojM

Adam Sebastian Helcelet nerozjel desetiboj vůbec špatně! Český atlet doběhl v čase 11,13 na druhém místě. Vítězem úvodního rozběhu se stal Martin Roe z Norska.

10bojM

Hned v prvním rozběhu bude mít zastoupení také Česká republika. V osmé dráze poběží Adam Sebastian Helcelet.

10bojM

Krátce po startu koulařské kvalifikace se do akce dostávají také desetibojaři. Ty na úvod čeká stovku. Sledovat budeme celkem tři rozběhy.

KouleM

Úvod dopoledního programu obstará kvalifikace koulařů. Kvalifikační limit je poměrně přísný – 21,15 metrů.

Dopolední program úvodního dne právě odstartoval!

Už během dopoledního programu úvodního dne se budou rozdávat první medaile. Ty budou předány v maratonu mužů i žen. V ženském vydání se čeká boj Nienke Brinkmanové a Kathariny Steinruckové. Rozběhne se také desetiboj, kde je obrovským favoritem Kevin Mayer. O medaile by měli bojovat také Niklas Kaul a Simon Ehammer.

Česká stopa

Dopolední program úvodního dne šampionátu nabídne pro české fanoušky bohatý program. Jako první se v kvalifikaci koulařů představí Tomáš Staněk, který před odjezdem do Mnichova hovořil o zlepšené formě. Hned první den půjdou do akce také desetibojaři Sýkora a Helcelet. V kvalifikaci tyčkařek se představí Amálie Švábíková. Během úvodního dne se uskuteční také maratony. České vytrvalce zastoupí Jiří Homoláč, zatímco ženský prapor budou držet Marcelo Joglová, Tereza Hrochová a Moira Stewartová. Kromě vytrvalců půjdou do akce i sprinteři. Své rozběhy na 100 metrů absolvují Zdeněk Stromšík, Jan Veleba a Eva Kubíčková. Na výkony Tomáše Staňka v koulařském sektoru bude chtít v kvalifikaci žen navázat Markéta Červenková. Z českého pohledu bohatý program uzavře kvalifikací dálkařů Radek Juška.

Nabitý atletický rok pokračuje! Krátce po skončení světového šampionátu v Eugene změří síly atleti na evropské scéně, jelikož německý Mnichov hostí evropský šampionát. Německo hostí toto klání už počtvrté. Po šampionátech 1986 ve Stuttgartu, 2002 v Mnichově a 2018 v Berlíně se mistrovství Evropy podruhé odehraje ve třetím největším německém městě.

Atletická klání bude hostit Olympijský stadion, který má kapacitu 70 000 míst. Evropský šampionát se navíc koná v rámci multisportovního šampionátu, který běží už od 11. srpna a nechybí v něm stolní tenis, plážový volejbal, kanoistika nebo veslování.

Program dopoledního bloku

10:00 Vrh koulí muži – kvalifikace (Staněk)
10:05 100 metrů desetiboj (Sýkora, Helcelet)
10:25 Skok o tyči ženy – kvalifikace (Švábíková)
10:30 Maraton ženy (Hrochová, Joglová, Stewartová)
10:40 100 metrů muži – rozběhy (Stromšík, Veleba)
10:50 Skok daleký desetiboj
11:05 100 metrů ženy – rozběhy (Kubíčková)
11:20 Vrh koulí ženy – kvalifikace (Červenková)
11:30 Maraton muži (Homoláč)
12:10 Skok daleký muži – kvalifikace (Juška)
12:40 Vrh koulí desetiboj

Česká nominace

Muži: Josef Adámek (výška), Marek Bárta (disk), Michal Desenský (4x400 m), Jan Friš (1500 m), Lukáš Gdula (35 km chůze), Adam Sebastian Helcelet (desetiboj), Vít Hlaváč (20 a 35 km chůze), Jiří Homoláč (maraton), Jan Jirka (200 m, 4x100 m), Radek Juška (dálka), David Kolář (4x100 m), Martin Konečný (oštěp), Matěj Krsek (400 m, 4x400 m), Eduard Kubelík (200 m, 4x100 m), Pavel Maslák (400 m, 4x400 m), Vít Müller (400 m př., 4x400 m), Jiří Polák (200 m, 4x100 m), Filip Sasínek (1500 m), Tomáš Staněk (koule), Zdeněk Stromšík (100 m, 4x100 m), Jiří Sýkora (desetiboj), Filip Šnejdr (800 m), Patrik Šorm (400 m, 4x400 m), Jan Štefela (výška), Jan Tesař (4x400 m), Martin Tuček (400 m př.), Jakub Vadlejch (oštěp), Jan Veleba (100 m, 4x100 m), Vítězslav Veselý (oštěp), Damián Vích (3000 m př.).

Ženy: Markéta Červenková (koule), Tereza Ďurdiaková (20 a 35 km chůze), Martina Hofmanová (200 m, 4x400 m), Tereza Hrochová (10.000 m, maraton), Nikoleta Jíchová (400 m př., 4x400 m), Helena Jiranová (100 m př.), Marcela Joglová (maraton), Johana Kaiserová, Tereza Lamačová, Natálie Kožuškaničová (všechny 4x100 m), Eva Kubíčková (100 m, 4x100 m), Kristiina Mäki (1500 m), Lurdes Gloria Manuel (4x400 m), Eliška Martínková (20 km chůze), Diana Mezuliáníková (800 m, 1500 m), Nikola Ogrodníková (oštěp), Tereza Petržilková (400 m, 4x400 m), Dorota Skřivanová (sedmiboj), Moira Stewartová (10.000 m, maraton), Barbora Špotáková (oštěp), Amálie Švábíková (tyč), Nikola Tabačková (oštěp), Lada Vondrová (400 m, 4x400m).

Dobrý den všem fanynkám a fanouškům atletiky! Vítejte u sledování textového přenosu z dopoledného programu 1. dne Mistrovství Evropy.

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 10:00.