Závod komentuje Tomáš Železník

7

Bottas se posunul před Sainze na čtvrté místo.

7

Ferrari dalo pokyn Vettelovi, aby před sebe pustil Leclerka. Vettel s tím pochopitelně nesouhlasí a chce počkat kolo či dvě.

6

Räikkönen je vyšetřován kvůli předčasnému startu.

6

DRS je povoleno.

5

Vettel zajel nejrychlejší kolo a vede o 1,1 vteřinu.

4

Už zase se závodí.

3

Na trati je stále safety car.

1

Výborně odstartoval Sainz, který se posunul před Bottasem na čtvrté místo. Na chvíli se dostal i před Hamiltona, který se ovšem v první zatáčce vrátil před něj.

1

Grosjean předčasně končí. Ricciardo jede s poškozeným levým zadním kolem do boxů.

1

Kvůli kolizi Ricciarda s Grosjeanem, ve které měl prsty i Giovinazzi, vyjel na trať safety car.

1

Leclerc je druhý, za ním jede Hamilton.

1. kolo

Je odstartováno. Skvěle odstartoval Vettel, který se ze třetího místa posunul na první.

13:10

Piloti vyjeli do zaváděcího kola.

Díky Verstappenově trestu vyrazí z druhé řady Vettel s Bottasem.

Na čtvrtém místě skončil v kvalifikaci Max Verstappen z Red Bullu, ovšem kvůli nepovolené výměně motoru klesne na roštu o pět míst.

Leclerka doplní v první řadě Hamilton, který zaostal o 402 tisícin.

Z prvního místa vyjede do závodu Charles Leclerc, který vybojoval čtvrté Pole position v řadě. V Belgii a Itálii proměnil výhodnou pozici ve vítězství, minule v Singapuru dojel druhý za týmovým kolegou Sebastianem Vettelem.

V Rusku se jede pošesté, předchozích pět podniků přitom pokaždé ovládl Mercedes. Třikrát triumfoval Lewis Hamilton, jednou Nico Rosberg a jednou Valtteri Bottas. Hamilton obhajuje loňské prvenství.

Okruh měří  5 848 m a na závodníky čeká 53 kol. Dohromady to dává vzdálenost 309,745 km.

Hezké poledne z šestnáctého dílu šampionátu formule 1, který se tentokrát odehraje v ruském letovisku Soči.

Závod světového šampionátu formule 1 začíná v Soči ve 13:10 středoevropského času.