Václav Pech a Petr Uhel na Barum rallye | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Pech mění Ford za Volkswagen. Možná jen dočasně

  • 0
Ačkoliv aktuální sezona se teprve blíží ke svému konci, plzeňský automobilový závodník Václav Pech už spřádá plány na tu následující. A zřejmě půjde o rok plný změn. Dnes se představí na tradičním Setkání mistrů v Sosnové, kde poprvé v závodním tempu vyzkouší vůz Volkswagen Polo GTI R5.

Poslední tři ročníky odjezdil Pech společně s Petrem Uhlem, parťákem z EuroOil-Invelt Teamu, s Fordem Fiesta R5, předtím využíval Mini Cooper. Jenže kooperace se společností Invelt, jež výběr vozidel ovlivňovala, končí.

„Naše cesty se úplně nerozcházejí, ale v té nejužší spolupráci zatím pokračovat nebudeme. Hlavním důvodem je, že po Mini Cooperu nezapadá žádné auto do prodejní strategie Inveltu, který se nechce už prezentovat na značkách jiných vozů,“ prozradil Pech.

Setkání mistrů v Sosnové

Jedná se o každoroční podnik na závěr sezony, který se tradičně koná na autodromu Sosnová u České Lípy. Diváci mají možnost zhlédnout na jednom místě ty nejlepší závodníky z jednotlivých disciplín rallye, rallyecrossu a autocrossu. Utkávají se vždy dva jezdci na paralelně rozdělené trati.

Dnes jsou na programu volné jízdy, v neděli nejprve od 9 hodin začíná trénink, poté se začne závodit. Finále je pak naplánované na 15 hodin.

Sám si teď tedy může zvolit, s jakým automobilem se pokusí vylepšit své konečné třetí místo v pořadí republikového šampionátu v rallye. Nyní jsou ve hře dvě varianty: zmíněný Volkswagen Polo GTI R5, nebo Škoda Fabia R5.

„Ani v jednom jsem zatím nenajel moc kilometrů. Šlo mi především o porovnání síly motoru, ale nechci dělat ukvapené závěry. Mám na porovnání ještě slíbený test nového Fordu. Teď se těším do Sosnové, kde se chci s Polem pořádně svézt a vyzkoušet jej i na kluzké trati,“ hlásí. Dnes jej na sosnovském autodromu na Liberecku čekají volné jízdy, závodit se začne v neděli.

Dvaačtyřicetiletý Pech je sedminásobným mistrem České republiky v rallye, poslední sezona se mu však nevydařila podle představ. Zvlášť ve druhé polovině sezony se často potýkal s nepříjemnými technickými závadami, i přesto nakonec obsadil v seriálu finální bronzovou pozici.

Sport v roce 2020

30. 11. 2019 - 22. 3. 2020 (přehled závodů)
26. 12. 2019 - 5. 1. 2020 (Ostrava a Třinec)
5. - 17. 1. 2020  (Saúdská Arábie)
8. - 24. 5. 2020 (Švýcarsko)
12. 6. - 12. 7. 2020 (13 měst)
24. 7. - 9. 8. 2020 (Tokio)