V sauně stojí proti Schumacherovi i fantom

  • 2
Sepang, Praha - Teplota vzduchu šplhá nad čtyřicítku, v kokpitu může být klidně až 80 stupňů. Do toho 90procentní vlhkost. Saunu pro formule 1 v Malajsii, kde se zítra jede druhý závod sezony, navíc doběla rozpaluje vzrušení. Týká se Michaela Schumachera: co když v neděli opět nebude bodovat jako v úvodním podniku v Austrálii?

Osmý titul by pak byl pro fenoména nečekaně vzdálen.

"Buď jak buď, Michael se zdaleka nebude bavit jako loni," míní Flavio Briatore, boss týmu Renault, jehož oba piloti stáli v Austrálii na pódiu.

Schumacher tam nedojel, kdežto před rokem začal výhrou v Melbourne uhrančivou jízdu za titulem.

Teď je zřejmě nervózní, ač se to snaží nedat znát. Jezdí stále na loňském typu ferrari, nové přijde nejdřív na dubnový podnik v Bahrajnu. "Ferrari? To mě teď neznepokojuje," kasal se dokonce pro Autosport-Atlas pilot konkurenčního mclarenu Juan Pablo Montoya.

Schumacher byl po včerejších trénincích optimista. "Nemyslím, že jsme na tom nějak špatně," tvrdil.

Nejsou to od něj pouze povinné řeči, v neděli může vyhrát i se starým vozem. Avšak možnost, že se tak stát nemusí, osvěžuje formuli jako nynější jaro zkřehlé Česko.

Padne Schumacher? To je téma nekonečných debat. Německý list Bild například píše, že proti šampionovi stojí jeho někdejší velký přítel Tad Czapski, génius přes palubní počítače s přezdívkou Fantom F1.

Czapski pomohl Schumacherovi k prvním titulům, ale teď stojí za raketovými starty renaultů. Komputerový mág je ve svém britském sídle, což svádí k působivé představě: Schumacher se smaží v nemilosrdných tropech, zatímco v tichém přítmí klimatizovaného sálu proti němu "super mozek" neúnavně pracuje.

Sport v roce 2020

30. 11. 2019 - 22. 3. 2020 (přehled závodů)
13. - 23. 2. 2020 (Anterselva)
8. - 24. 5. 2020 (Švýcarsko)
12. 6. - 12. 7. 2020 (13 měst)
24. 7. - 9. 8. 2020 (Tokio)