S POHÁRY. Mariusz Malyszczycki (vlevo) a navigátor Jack Rathe pózují po triumfu

S POHÁRY. Mariusz Malyszczycki (vlevo) a navigátor Jack Rathe pózují po triumfu na Rallye Vrchovina. | foto: ČTK

První českou rallye od tragické nehody vyhrál Polák Malyszczycki

• 2
Úvodní podnik sezony Rallye Vrchovina překvapivě vyhrál polský jezdec Mariusz Malyszczycki s vozem Mitsubishi. Byla to první česká rallye od listopadové tragédie v Lopeníku, kde zemřely čtyři dívky. Soutěž se tentokrát obešla bez incidentu.

Polský jezdec, startující s českou licencí, díky čemuž se jeho výsledky započítávají i do průběžného pořadí seriálu MČR ve sprintrallye, porazil druhého Miroslava Jakeše o dvanáct sekund. Třetí byl Robert Kořístka.

Rallye výrazně poznamenala nepřízeň počasí. Kvůli sněhu na trati musely být zrušeny dvě z plánovaných devíti rychlostních zkoušek.

Na start se navíc nakonec nepostavil úřadující český šampion ve sprintrallye Tomáš Kostka, chyběl i Roman Odložilík. Hlavního favorita Jana Sýkoru zastavila technická závada.