Jedním z favoritů Rallye Šumava je Václav Pech

Jedním z favoritů Rallye Šumava je Václav Pech | foto: Pavel Němeček, MAFRA

Rallye Šumava ozdobí i Bouffier, vítěz Rallye Monte Carlo z roku 2011

  • 0
Letošní Rallye Šumava Klatovy (23.-25. dubna) slibuje nevšední podívanou. Na start jubilejního 50. ročníku se postaví i francouzský jezdec Bryan Bouffier, vítěz Rallye Monte Carlo z roku 2011 a loni druhý muž stejného závodu.

„Chtěli jsme do našeho vozu posadit špičkového pilota, který by nám pomohl s nastavením podvozku a dokázal bojovat o absolutní vítězství v soutěži,“ vysvětloval tento tah Milan Pantálek, manažer Gemini Clinic Rally Teamu. Právě v jeho barvách Bouffier pojede s vozem Citroen DS3 R5.

„Na tuhle konfrontaci se těšíme. Bouffier je jeden z rychlejších jezdců, patří k širší světové špičce. Bude to velký soupeř a je potřeba ho řadit k největším favoritům,“ uvítal konkurenci sedminásobný český šampion Václav Pech.

S Bouffierem už měl v minulosti několikrát tu čest závodit, zejména na Barum rallye. „Většinou vyhrával on. Byl rychlejší, ale ne tolik spolehlivý,“ usmál se Pech.

„Byl to testovací jezdec Hyundayi a ti by si nevybrali nikoho špatného. Uvidíme, jak se vypořádá se specifickými podmínkami Šumavy,“ doplnil jezdec plzeňského EuroOil Invelt teamu. I letos vyrazí do sezony se spolujezdcem Petrem Uhlem a vozem Mini John Cooper Works S2000, s nímž získal poslední dva mistrovské tituly.

V obou případech Pech triumfoval i na „domácí“ Šumavě, ale letos mu bude stát v cestě vedle kompletní české špičky nečekaný a velmi kvalitní protivník – Bryan Bouffier. „Nebylo jednoduché sehnat pilota, který nemá smlouvu s továrním týmem, ale dokázal by jet hodně rychle na specifických českých tratích. Jsem velice rád, že se nám podařilo dohodnout se s Bryanem Bouffierem,“ doplnil Milan Pantálek.

Britská a německá média píší, že za nečekaným startem Bouffiera na Šumavě stojí přímo Citroen Racing. Francouzi prý chtějí na českých silnicích prověřit rychlost nové Škody Fabie R5, s níž by se měl na tratích v okolí Klatov poprvé v sezoně představit Jan Kopecký.

Nicméně ve startovní listině Rallye Šumava Klatovy tovární tým Škody zatím není, ale uzávěrka přihlášek je až příští týden. To také škodovka oficiálně představí svůj tým a program pro letošní sezonu.

„V tuto chvíli nemáme žádné oficiální informace,“ uvedl včera Jiří Valenta, ředitel Rallye Šumava, která letos slaví 50. výročí a je to znát na zvýšeném zájmu posádek o start. „Velice nás těší velký počet přihlášek. Jsme na všechno připraveni, chystáme rozšíření kapacity tratí,“ vzkázal ředitel těm, co ještě váhají.

Už teď je jisté, že bude chybět loni druhý Miroslav Jakeš, místo něhož pojede právě Bouffier. „Spolupráce s francouzským jezdcem je jednorázová. Do dalších závodů českého mistráku počítáme s dvojicí Jakeš-Novák,“ ujistil Pantálek příznivce české rallye.

Ze zahraničních posádek pořadatelé evidují ještě finský pár Kojo-Taskinen, po delší době by se měl na šumavské silnice vrátit i Pavel Valoušek se Škodou Fabia S2000. Hvězdné obsazení slibuje i startovní pole 24. ročníku Historic Ralle Vltava, která se jede v Klatovech souběžně.

Sport v roce 2020

30. 11. 2019 - 22. 3. 2020 (přehled závodů)
26. 12. 2019 - 5. 1. 2020 (Ostrava a Třinec)
5. - 17. 1. 2020  (Saúdská Arábie)
8. - 24. 5. 2020 (Švýcarsko)
12. 6. - 12. 7. 2020 (13 měst)
24. 7. - 9. 8. 2020 (Tokio)