Ott Tänak

Ott Tänak | foto: AP

Tänak bude v Turecku hájit vedení v rallyeovém šampionátu

  • 0
Estonský pilot Ott Tänak má na nadcházející Turecké rallye šanci upevnit si vedení v seriálu MS v automobilových soutěžích. Tovární jezdec Toyoty se na start náročného šotolinového závodu postaví nejen jako lídr seriálu, ale i jako obhájce prvenství z loňského roku.

„Naším cílem je pokusit se v Turecku opět vyhrát, ale loni jsme viděli, že je to velmi těžká rallye. Obsadili jsme první dvě místa, ale bylo to hlavně proto, že jsme se snažili jet chytře. Nebyli jsme nejrychlejší,“ řekl Tänak, kterého před rokem na stupně vítězů doprovodil týmový kolega Jari-Matti Latvala z Finska.

Jednatřicetiletý Estonec si dobře uvědomuje, že v Turecku je hlavní vyhnout se defektům. „Erzety jsou hodně drsné, takže klíčové je minimalizovat možné problémy. Chtěli bychom tentokrát jet rychleji a tým na tom tvrdě pracoval. Výsledky v posledních závodech ukazují, že se naše práce vyplácí,“ podotkl Tänak, který vyhrál čtyři z posledních pěti rallye MS.

Tänak se díky tomu dostal do čela šampionátu a má náskok 33 bodů na druhého Belgičana Thierryho Neuvillea. Dalších sedm bodů zpět je úřadující šampion Sébastien Ogier z Francie. Nikdo další již podle všeho do boje o titul nezasáhne.

„V minulosti jsme na podobných tratích byli hodně silní, takže se nemůžeme dočkat, až odstartujeme. Víme, že musíme tlačit od začátku a mít dobré tempo. Jsme si ale jistí, že můžeme bojovat o vítězství,“ řekl Neuville.

Stejně jako na předešlé Německé rallye se na startu objeví i tovární jezdec Škody Jan Kopecký, který se pokusí navázat na loňské vítězství v kategorii WRC2.

„Na některých rychlostních zkouškách to bylo jen o přežití a přivezení vozu do cíle v jednom kuse. Nicméně na loňský ročník mám dobré vzpomínky. Mohu se mýlit, ale právě zdejší vítězství bylo základním kamenem úspěchu pro zisk titulu,“ řekl úřadující šampion WRC2, který ale titul s ohledem na minimum startů v MS neobhájí.

Sport v roce 2019

27. 9. - 6. 10. (Dauhá, Katar)
20. 9. - 2. 11. (Japonsko)
26. 12. - 5. 1. (Ostrava a Třinec)