Vettel vede před Hamiltonem o necelé 2 vteřiny.

Vettel zajel první nejrychlejší kolo. Má hodnotu 1:17:197.

Albon poškodil při kolizi se Strollem a Giovinazzim přední křídlo a zajel do boxů, aby ho mechanici vyměnili.

1

Bottas klesl na sedmé místo.

1. kolo

Je odstartováno. Nejlépe to zvládl Vettel, za ním zůstali Hamilton a Leclerc.

Zajímavost před startem. Safety car vyjel na trať 11x z posledních 20 ročníků Velké ceny Kanady. Jak to bude letos?

20:10

Jezdci vyjeli do zaváděcího kola.

Kevin Magnussen, který havaroval v závěru druhé kvalifikační sekce, vyjede z boxů.

V Montrealu je teplo a slunečno, teplota vzduchu je 29 °C.

Kromě minulého závodu v Monaku dosáhl Mercedes pokaždé na double. Bude zajímavé sledovat, jestli se mu to podaří i dnes, protože Bottas vyjede až ze šestého místa.

V průběžném pořadí suverénně vládne stáj Mercedes. První Hamilton, který letos dominoval už čtyřikrát, má 137 bodů. Druhý je jeho stájový kolega Valtteri Bottas, jenž ovládl zbylé dva závody. Má 120 bodů. Třetí Vettel nasbíral 82 body. V Poháru konstruktérů má německá stáj 257 bodů, druhé Ferrari získalo 139 bodů.

Hamilton v Kanadě poprvé triumfoval v roce 2007, v letech 2015-17 slavil hattrick. Loni však uspěl Vettel.

Rekordmanem v počtu vítězství je Michael Schumacher, který v Montrealu slavil sedmkrát. Jen o jediné vítězství méně má Hamilton, který jej v případě úspěchu může vyrovnat.

Na jezdce čeká 70 kol, což v součtu dává 305,270 km.

Vettel vyhrál kvalifikaci poprvé od loňského července.

Teprve podruhé v sezoně nezískal Pole position pilot Mercedesu. V sobotní kvalifikaci byl nejrychlejší Němec Vettel ve Ferrari. Až za ním skončil lídr šampionát Lewis Hamilton.

Hezký večer u online přenosu ze sedmého dílu závodů formule 1, který se jede v kanadském Montrealu.

Závod začíná v neděli ve 20.10 hodin SEČ.