Masařík útočí na superkrosový titul

Litomyšl - Lepší vstup do superkrosového mistrovství republiky si litomyšlský tým Orion snad ani nemohl přát. Petr Masařík útočí na titul ve třídě open a všichni jeho stájoví kolegové jsou ve hře o medaile. „Je to až neuvěřitelné,“ prohlásil PetrKovář, manažer týmu. „V polovině seriálu je nejhorším umístěním šesté místo Marka. S tím nikdo z nás nepočítal.“

První polovina čtyřdílného šampionátu vyšla nejlépe Petru Masaříkovi. Košetický závod třídy open vyhrál a v Kramolíně skončil druhý. V celkovém součtu vede s pětibodovým náskokem před nestárnoucím Kučírkem.

„Po dvou stříbrech bych mu už titul přál. Zatím je to super,“ prohlásil Kovář. „Zatím je Petr rychlý, perfektně startuje a především závody dojíždí, což je hodně důležité.“ Před startem mistrovství však byla největší nadějí Orionu rakouská akvizice Markus Mauser. V obou závodech dokázal, že je výborným superkrosařem. V Košeticích vyhrál jednu finálovou jízdu, v Kramolíně dojel jednou druhý.

Zároveň se však nevyvaroval pádů. Kvůli tomu nedojel úvodní kramolínské finále a v průběžném pořadí je čtvrtý s osmibodovou ztrátou na Novozélanďana Atkinse, jenž obhajuje titul.

„Markus zatím zůstává za očekáváním. Měl být největším favoritem, čekal jsem od něj titul. Má ale nevyrovnané výsledky,“ prohlásil Kovář.

„Je rychlý a dravý, ale z toho pramení řada chyb a pádů. Neměl by je dělat. Měl by se trošku zklidnit.“ Naopak překvapením je zatím Vítězslav Marek. Patří mu šestá příčka. „To je výborné, vždyť vloni skončil dvanáctý,“ podotkl Kovář.

Těsně za medailovými příčkami se drží litomyšlští motokrosaři ve třídě do 125 ccm. Martin Michek, loňský vicemistr republiky, je čtvrtý a Jan Mikulecký pátý. „Honza je obrovským překvapením. Po vážné zlomenině stehenní kosti jsme takové výsledky nečekali,“ prohlásil Kovář.

„Martin by potřeboval ještě zlepšit starty. Odjíždí dost vzadu.“ Superkrosový šampionát vyvrcholí dvěma víkendovými závody v Litovli. „Doufám, že se nám podaří udržet dosavadní. Medaile a zejména titul bychom brali všemi deseti,“ usmál se Kovář.

Výsledky - Košetice, třída open: 1. Masařík (Orion Litomyšl) 47 bodů, 2. Atkins (N. Zél.) 42, 3. Mauser (Rak., Orion Litomyšl) 41, 4. Kostelecký 36, 5. Kučírek 34, 6. Marek (Orion Litomyšl) 31. Do 125 ccm: 1. Bartoš 47, 2. Brabec 40, 3. Votroubek 40, 4. Michek 40, 5. Mikulecký (oba Orion Litomyšl) 33, 6. Kaudela (Rak.) 30.
Kramolín, třída open: 1. Kučírek 50, 2. Masařík 42, 3. Atkins 38, 4. Marek 33, 5. Kostelecký 32, 6. Mauser 31. Do 125 ccm: 1. Brabec 50, 2. Votroubek 44, 3. Bartoš 38, 4. Michek 38, 5. Mitvalský 30, 6. Paul 26, ... 8. Mikulecký 26.
Průběžné pořadí MČR po 2 závodech - třída open: 1. Masařík 89, 2. Kučírek 84, 3. Atkins 80, 4. Mauser 72, 5. Kostelecký 68, 6. Marek 64. Do 125 ccm: 1.
Brabec 90, 2. Bartoš 85,3. Votroubek 84, 4. Michek 78, 5. Mikulecký 59, 6. Mitvalský 55.