Aleš Loprais

Aleš Loprais | foto: iDNES.cz

Loprais pojede Dakar znovu s tatrou. Angažoval ho tým Buggyra

  • 19
Jméno Loprais bude na dakarské rallye znovu spojené se značkou Tatra. Aleš Loprais, synovec šestinásobného vítěze, se totiž po dvou letech u konkurence znovu Dakaru zúčastní s kamionem Tatra. Pojede v českém týmu Buggyra a jeho stájovým kolegou bude Martin Kolomý.

Angažování Lopraise oznámil tým na svých webových stránkách a píše, že si ho vybral v okamžiku, kdy se musel Dakaru vzdát kvůli zdravotním potížím původní pilot, David Vršecký. „Měli jsme v hledáčku několik jezdců. Martin Prokop dojel na Baja Aragon druhý, své si za volantem Phoenixe užil i Tomáš Ouředníček. Intenzivní jednání jsme vedli rovněž s Karlem Trněným,“ řekl manažer Buggyry Jan Kalivoda.

Nakonec pomohla náhoda. Loprais, který v září na svých stránkách ohlásil, že Dakar pojede se speciálem MAN, se zúčastnil jedné z testovacích akcí Buggyry. „Vedením týmu mi byla nabídnuta možnost svezení v poslední evoluci dakarské Tatry Phoenix. V té době Buggyra testovala na polygonu v Kopřivnici, což jsem měl kousek od domova,“ popisuje Loprais. „Pochopitelně mě to zajímalo, poslední zkušenost s tatrou jsem měl v roce 2014, kdy jsem testoval Fat Boye.“

A brzy došlo k dohodě. „Dostali jsme se do stádia, kdy k mému vstupu do týmu chyběl pomyslný krůček. Ten jsme nakonec společnými silami učinili. Je to pro mě velká výzva, protože spolu s Martinem Kolomým máme na výrazný úspěch,“ řekl Loprais, jehož nejlepším dakarským umístěním je třetí místo z roku 2007.

Stejně jako strýc Karel závodil s tatrou, poslední dva ročníky ale jel se speciály MAN a Iveco.

Teď se vrací ke kopřivnické značce a jeho spolujezdci budou při lednovém dobrodružství navigátor Jan Tománek a mechanik Jiří Stross.

Sport v roce 2020

30. 11. 2019 - 22. 3. 2020 (přehled závodů)
26. 12. 2019 - 5. 1. 2020 (Ostrava a Třinec)
5. - 17. 1. 2020  (Saúdská Arábie)
8. - 24. 5. 2020 (Švýcarsko)
12. 6. - 12. 7. 2020 (13 měst)
24. 7. - 9. 8. 2020 (Tokio)