Dotkne se hvězdná sestava Martin Kolomý (vpravo) – Aleš Loprais dakarských...

Dotkne se hvězdná sestava Martin Kolomý (vpravo) – Aleš Loprais dakarských hvězd? | foto: Buggyra

Buggyra zaútočí na beduína. Z Phoenixe jsou piloti nadšení

  • 3
Dotkne se hvězdná sestava Martin Kolomý – Aleš Loprais dakarských hvězd? Roudnická stáj Tatra Buggyra Racing posílá na nejslavnější rallye světa dva speciály Tatra Phoenix a zkušené piloty. „Když jsem si vyzkoušel poprvé Phoenixe, bylo rozhodnuto. Jsem rád, že došlo k dohodě. Všichni se nás teď ptají na naši rivalitu. Ano, když jsme měli každý jiný dres, byli jsme na trati soupeři. Teď ale jsme s Martinem poprvé kolegové a budeme tahat za jeden provaz,“ ubezpečil nováček týmu Aleš Loprais.

Manažer stáje Jan Kalivoda ví, že angažování Lopraise bylo velkým překvapením. „Ale osobně si myslím, že tahle dvojice je předzvěstí dobrého výsledku.“

Loprais s navigátorem Tománkem a mechanikem Strossem dostali startovní číslo 503. Samolepku 508 bude mít na dveřích během dvanácti etap Kolomý s bratry Kiliány. „Jsem nadšený, že pojedeme s novým vozem. Pokrok a vývoj nezastavíš a v motorsportu to platí dvojnásob. Tým v posledních měsících na přípravě závoďáků a doprovodů tvrdě makal,“ řekl Kolomý.
Soška beduína láká obě posádky. Tatra Buggyra sestavila nejsilnější český tým v novodobé historii nejprestižnější dálkové soutěže.

„Je snadné říci, že jedeme pro vítězství, ale pilotů, co na titul pomýšlejí, je na dvě desítky,“ podotkl Kalivoda. „Bez ambicí na vítězství tam nemusíme jezdit, to raději můžeme sedět doma u televize. Celý tým dělá všechno pro to, abychom se k tomuto cíli přiblížili. Od 2. ledna to bude v rukou našich posádek.“

Ve středu odjel tým do francouzského přístavu Le Havre, odkud odpluje evropská část startovního pole Dakaru 2017. „Teď začne fyzická a psychická příprava. Podle pořadatelů nás čeká asi nejchladnější Dakar historie,“ slyšel Kolomý.

Sport v roce 2020

30. 11. 2019 - 22. 3. 2020 (přehled závodů)
26. 12. 2019 - 5. 1. 2020 (Ostrava a Třinec)
5. - 17. 1. 2020  (Saúdská Arábie)
8. - 24. 5. 2020 (Švýcarsko)
12. 6. - 12. 7. 2020 (13 měst)
24. 7. - 9. 8. 2020 (Tokio)