Tomáš Tomeček na Africa Eco Race.

Tomáš Tomeček na Africa Eco Race. | foto: tomastomecek.cz

Tomeček byl v Africa Eco Race pátý mezi kamiony

• 1
Tomáš Tomeček obsadil páté místo mezi kamiony v závodu Africa Eco Race, který vede po stopách legendární soutěže. Trojnásobného vítěze rallye o lepší výsledek připravily technické problémy v 5. etapě. Kategorii kamionů ovládla Elisabete Jacintová z Portugalska.

„Byl to opravdu náročný ročník, hlavně kvůli poruchám a tedy i opravám, které jsme museli na většině našich Tater dělat. Je možné, že už dochází k únavě techniky,“ uvedl Tomeček, jenž závodí s již historickým modelem 815 a letos jel stejně jako před rokem v posádce sám bez navigátora i mechanika.

„S tím ale prostě musíme počítat. Každopádně to zase bylo krásné africké závodění a jsem šťastný, že jsme dojeli až k Růžovému jezeru a do Dakaru,“ podotkl Tomeček, který si letos připsal i tři etapová vítězství.

V kategorii motocyklů, kterou ovládl Ital Alessandro Botturi, se představil i Lukáš Kvapil a obsadil 25. místo. I Kvapil musel v průběhu soutěže vyřešit několik technických problémů.