Adam Kout

Adam Kout | foto: Vratislav Ondráček

Adam Kout zazářil v mistrovství Evropy motokár. Obsadil páté místo

• 0
Čtvrtým závodem se na slavném okruhu Bugatti v Le Mans uzavřel další ročník mistrovství Evropy v motokárové kategorii Superkart. Výborně si v něm vedl jediný český zástupce Adam Kout z týmu exmistra Evropy Milana Šimáka. V konečném pořadí obsadil páté místo.

V prvním nedělním závodě se Kout ze šesté pozice na startu probil až na druhou, sváděl velkou bitvu o stupně vítězů a v dramatickém závěru skončil třetí.

Odpoledne podstatně vyšší teplota tolik nesvědčila jeho motoru, ale pátým místem upevnil stejnou pozici i v konečném pořadí šampionátu.

Na krátké variantě okruhu v Le Mans jezdily kapotované motokáry s motory o objemu 250 cm3 průměrnou rychlostí přes 156 km/h.

"Jsem velmi spokojený," radoval se v cíli Adam Kout z týmu MS Kart. "Evropské mistrovství třídy Superkart jezdím třetí rok a byla to moje nejúspěšnější sezona. Třikrát jsem vystoupil na stupeň vítězů a vylepšil jsem i celkové umístění. Na lepší výsledek jsem už neměl dostatečnou rychlost."