Středa 6. července 2022, Den upálení mistra Jana Husa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 6. července 2022 Den upálení mistra Jana Husa

Na kamery úsměv, v zákulisí pláč. Ani Ďatelinka neustál Vémolu psychicky

  16:59
Měsíce zatvrzele odmítal, že by snad nezvládal stres a tlak z titulového zápasu s Karlosem Vémolou. Po zápase do kamer ještě ukazoval svaly, smál se a dával najevo, že mu na prohře vlastně nesejde. Pár dní po dvouminutovém fiasku v kleci slovenský MMA zápasník Milan Ďatelinka přiznává: „Vše na mě dolehlo, plakal jsem jako malý kluk.“

MMA zápasník Karlos Vémola škrtí Slováka Milana Ďatelinku. | foto: Oktagon MMA

Promotér a spolumajitel organizace Oktagon Ondřej Novotný rád říkává - zápasníci jsou navenek tvrďáci, ale uvnitř jsou to citlivé duše.

Jedna Ďatelinkova chyba. A zápasník Vémola ho po dvou minutách uškrtil

Karlos Vémola po dalším vítězství v organizaci Oktagon

Dojem nezlomného frajera s nadhledem se snažil udržet i Milan Ďatelinka. V kleci s Vémolou vydržel dvě minuty a třináct sekund, než ho po hloupé chybě a netaktickém kopu do vzduchu 35letý český veterán strhl k zemi a škrcením donutil zápas odklepat.

25letý Ďatelinka ztratil prestižní souboj, šanci na titul, slávu... Zklamal sebe, své trenéry, fanoušky. „I mně ten zápas srazil náladu. Chápu, co se Milanovi stalo, ale zklamalo mě to. I způsob, jak se nevyrovnal s tlakem,“ řekl po turnaji promotér Novotný.

„Můžu absolutně říct, že tlak mě vůbec nedostal. Já si tu chvilku slávy užíval,“ tvrdil Ďatelinka v sobotu večer v Brně po zápase.

Před kamerou se snažil působit pohodově, vyrovnaně. Jako by za sebou neměl týdny tvrdé dřiny a speciální přípravy, námluv se sponzory a rozhovorů s médii. Kdekdo mohl nabýt dojmu, že do klece vešel s přístupem školáka, který jde „prostě zkusit“ písemku, aniž by se na učivo podíval.

Pravda to samozřejmě nebyla. 

Po pár dňoch od zápasu som sa rozhodol že sa vyjadrím.
Čakal som kým sa mi vyčisti hlava a ako tak opadnú emócie.
Prvom rade chcem poďakovať za možnosť zápasu @oktagonmma @karlos_terminator_vemola @ondrejnovotny @pavolneruda

Daný moment keď som si pýtal tento zápas tak som mal naň najväčší nárok Bol som rád a vďačný za to že to aj Karlos to tak bral.Počas celej prípravy som si veril že nepodľahnem tlaku a snažil som sa v príprave zamerať na všetky Karlosove silné a slabé stránky na zápas som bol po fyzickej a Takticky stránke pripravený. S mojím Timom sme všetko pozerali rozanalyzovali každý útok,prechod,pohyb proste všetko.
Taktika na zápas bola jasná prvé kolo Pohybovať sa do strán zasiahnuť supera boxerskou kombináciou a eliminovať Karlosov útok na Teakdown. Tréneri ma upozorňovali prvé kola nekopať A nerobiť dlhé kombinácie neostať stáť na mieste a nič čo mi dalo Karlosovi najmenšiu šancu využiť to v čom je najsilnejší.

pred zápasom som sa cítil dobre a myslel som si že som psychicky vyrovnaný no a potom to prišlo...... to čomu som neveril že sa môže stať.
Pri nástupe do klietky to cele na mňa doľahlo zodpovednosť,strach z neúspechu, obava zo sklamania ľudí ktorí mi pomáhali a verili fanúšikov ale hlavne môjho TÍMU a SPONZOROV.
Ako zaznel gong spravil som to čo doteraz neviem pochopiť napriek zákazu kopať som zápas otvoril kopom ak sa to dá vôbec tak nazvať.
Karlos ako skúsený borec hneď potrestal moju chybu a momente ako sa mi dostal na telo tak ma to ešte viac psychicky zlomilo aj napriek tomu že sme sa na to pripravovali bolo to moc skoro a po hlúpej chybe a potom to už išlo celé dolu vodou a dopadlo to tak ako to dopadlo.

po zápasovom rozhovore som pôsobil ako by mi to bolo jedno ale opak bol pravdu celý čas som bol úplne mimo keď som odišiel z klietky zrazu cvak do reality a celé to na mňa spadlo a až potom som si uvedomil čo sa vlastne stalo.
plakal som ako malý chlapec slzy som nevedel zastaviť celú cestu a tak isto ani doma strašne mi to je ľúto.
Týmto by som sa chcel ospravedlniť @oktagonmma
A môjmu hlavnému trénerovi Robovi Gajdičiarovi tak isto zvyšku tímu @stubnicka @harco25 @boxerna_zilina_official

29. března 2021 v 16:35, příspěvek archivován: 30. března 2021 v 15:21

„Celou dobu jsem věřil, že tlaku nepodlehnu,“ rozepsal se Ďatelinka v pondělí na sociálních sítích. „Soustředil jsem se na všechny Karlosovy silné a slabé stránky, zanalyzoval každý útok, přechod, pohyb... Ještě před zápasem jsem se cítil dobře...“

„No, a potom to přišlo. Něco, čemu jsem nevěřil, že se může stát. Při nástupu do klece na mě dolehla všechna ta zodpovědnost, strach z neúspěchu, obava ze zklamání,“ dodal.

Strach máme, ale ne ze zranění, vysvětluje Barták. Co zápasníci cítí?

Pokleknutí MMA zápasníků se stává běžně. Je to poslední moment, než se za nimi...

Nástup do klece bývá jedním z klíčových momentů, který opravdu dokáže ovlivnit průběh zápasu. Respektovaný český trenér Dan Barták (vede mimo jiné Viktora Peštu) v loňském rozhovoru popisoval, co člověk zažívá:

„Na těch schodech překračujete jistou hranici, kde se láme psychika. Přepadne vás zvláštní pocit a občas se stane, že na vás padne stres, ačkoliv jste do té doby byli v klidu. Ztuhnete, hýbete se ztěžka. Nebojíte se zranění, to je to poslední, ale zklamání.“

A to měl Ďatelinka výhodu absence diváků. V zápasech s Vémolou jsou nicméně čeští a slovenští zápasníci v nevýhodnější pozici než ti zahraniční. Našinec totiž ví, jaký zájem o Vémolu veřejnost má, kolik pozornosti se na jeho duely upírá.

„On je u vás slavný, jo? Nevím, nikdy jsem ho zápasit neviděl,“ ptal se v říjnu norský policista Thomas Robertsen. S Vémolou došel do třetího kola.

„Nic o něm nevím, vůbec mě nezajímá, jen jsem nakoukal styl,“ přešel otázku prosincový vyzyvatel z Francie Alex Lohoré. Taky s Vémolou prohrál, ale zvládl s ním i přes 15kilový deficit válčit celých pět kol.

MMA zápasník Alex Lohoré nastupuje do klece se třemi vlajkami, s vlajkou...
Nor Thomas Robertsen a Karlos Vémola se poprvé setkali na vážení.
MMA zápasník Karlos Vémola zvítězil nad Václavem MIikuláškem po 2 minutách.

Bohumínský patriot Václav Mikulášek vydržel na začátku prosince dvě minuty a pět vteřin, pak popisoval, že zamrzl. „Sežralo mě to,“ řekl.

„Jak zazněl gong, udělal jsem něco, co doteď nedokážu pochopit,“ poznal nyní i Ďatelinka. „I přes výslovný zákaz jsem vykopl do vzduchu. Za to mě Karlos hned potrestal. A jak se mi dostal k tělu, ještě víc mě to psychicky zlomilo. Po zápase jsem sice působil, jako že mi to je jedno, ale opak byl pravdou. Jak jsem odešel z klece, došla mi realita a já plakal jako malý kluk. Slzy nešly zastavit. Je mi to líto, omlouvám se.“

Vémola přišel o pás šampiona:

Vémola se ho na sociálních sítích zastal, podle něj se nemá za co omlouvat, za nesplnění váhy mu ostatně jako revanš nabídl odvetu.

Takový nápad ale u promotéra Novotného okamžitě narazil. „Dnešním dnem pro něj ve střední váze na dlouhou dobu skončily zápasy s domácími borci,“ prozradil.

Dává to smysl. Ani vedení organizace se nemůžou líbit opakované dvouminutové zápasy, které nenabídnou prakticky žádný boj, a skončí vždy tím, že nepřipravený domácí zápasník selže psychicky.

Vždyť Vémola má rád výzvy, jak opakovaně tvrdí.

Autor:
  • Nejčtenější

Těšil se do NHL, ale zřejmě narukuje. Brankáře Fedotova zadrželi u stadionu

Sledujeme online Měl namířeno do NHL, ale zřejmě má smůlu. V Petrohradě zadrželi ruského hokejového brankáře Ivana Fedotova, píší...

Případ Fedotov: spekuluje se o otravě, čeká ho transport za polární kruh

Zadrželi ho vojáci a v současnosti nelze s jistotou říct, kde se nachází. Brankář Ivan Fedotov si měl po převozu do...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Šokovala Serenu, pak zradila spoluhráčku. V tenise nemáš co dělat, slyšela

Po životním vítězství nad Serenou Williamsovou v prvním kole Wimbledonu obdržela Harmony Tanová spoustu gratulací. Ale...

Další rána za vyloučení Rusek a Bělorusek. Britští pořadatelé dostali pokutu

V tenisovém zákulisí dál bublá napětí. Za odvážný tah namířený proti zemím, které spolupracují při napadení Ukrajiny a...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Krejčíková i Kvitová postoupily do třetího kola, Plíšková ve Wimbledonu končí

Tři české tenistky vstupovaly do čtvrtého dne Wimbledonu s cílem zařadit se mezi posledních 32 hráček ženské dvouhry....

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

  • Další z rubriky

Říkají, že jsi měl jen štěstí. To tě musí štvát. Teixeira vyzývá Procházku

Chtěl pomalu končit kariéru, vyhrát poslední zápas na konci roku a rozloučit se jako 43letý šampion. Porážka s českým...

Chci i titul Mgr. Procházka o výzvách, dětství bez táty i paradoxu šampiona

Premium Procházel kolem zarámovaných titulních stran MF DNES a zaujala ho černobílá hokejová z roku 1998. „To je Nagano, viď?“...

Dřina, co mě ubíjí i nabíjí. Bývalý fotbalista Nathan Dzaba vyhlíží MMA souboj v Brně

Ještě nedávno sledovali MMA jen na obrazovce, teď se sami připravují na bitvu v kleci před tisícovkami lidí. Nathan...

Německá komise zvrátila zápas řízený českým sudím MMA: Zaváhal a chyboval

Frankfurtská starobylá Festhalle málem spadla, jak mocně fanoušci oslavovali vítězství domácího MMA zápasníka...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Ne, ne, já nemusím, já už ho vidím. Holčička z reklamy na Kofolu se vrací

Malá holčička z vánoční „prasátkové“ reklamy na Kofolu, ve které zazněly hlášky „a bude mít ty velký zahnutý zuby...

Pavla Tomicová výrazně zhubla a s kolegy oslavila šedesátiny

Pavla Tomicová měla s Dášou Zázvůrkovou v květnu nehodu, když do kolegyniny Vespy před Národním divadlem nabouralo...

Herec a režisér Vojtěch Kotek se oženil. S partnerkou chodili více než rok

Herec Vojtěch Kotek (34) se ve čtvrtek oženil. Podle webu Expres.cz si vzal přítelkyni Radanu, se kterou chodí více než...

Móda z Varů: Luxus i lacinost. Sexy Ramba a Plodková. Třeštíková přestřelila

Na červeném koberci zazářily v den slavnostního zahájení 56. ročníku karlovarského filmového festivalu v luxusních...

Ruská ekonomika se hroutí, už není pochyb, ukazují nová statistická data

Ekonomika v Rusku se postupně hroutí, píše americký týdeník Newsweek. Průmyslová výroba se propadla hned v několika...