Že zůstanu? Šance je minimální, tvrdí Bajc

  • 27
Planica - Slovinský kouč Vasja Bajc, který má lví podíl na vzestupu českého skoku na lyžích, patrně u reprezentačního výběru skončí. Šance, že si své angažmá opět prodlouží, je podle jeho vlastních slov minimální. Prohlásil to ve slovinské Planici, kde Jakub Janda jako první Čech v historii vyhrál Světový pohár.

Bajcovi se již delší dobu nelíbí vztahy v zákulisí českého skoku. Situace se vyhrotila před olympijskými hrami, kdy kouč dokonce pohrozil, že do Turína vůbec nepojede.

Podle jeho slov byla pohoda v týmu narušena po Turné čtyř můstků, které Janda vyhrál společně s Jannem Ahonenem z Finska.  Nyní trenér míří na dovolenou do Brazílie, odletí už v úterý.

"Potřebuji si odpočinout, vyčistit hlavu," řekl novinářům ve Slovinsku. "Ale po tom, co se tady stalo, je minimální šance, že bych zůstal. Nechci to ještě říkat určitě, ale je málo nadějí," prohlásil rezolutně.

Důvodem opětovně rozbouřené atmosféry jsou neshody mezi vedením svazu a takzvaným Jandys Teamem, v němž jsou mimo jiné bývalý skokan a nynější Jandův rádce František Jež či otec české jedničky Milan Janda.

Strany bojují podle zákulisních informací kvůli penězům od sponzorů.

Šéf úseku skokanů při Svazu lyžařů České republiky Leoš Škoda chce Bajce ještě v Brazílii přemluvit k další spolupráci, ta však s velkou pravděpodobností skončí vypršením koučova kontraktu 24. června.

Bajc má podle svých slov mimo jiné i pocit, že jemu jako kouči i úseku skoku se nevěří. Vadily mu i články na serveru skoky.cz, jež napadaly složení týmu pro OH, což málem vedlo k tomu, že na olympiádu nejel.

Trenér Vasja Bajc v Planici.