Šárka Záhrobská

Šárka Záhrobská na trati slalomu ve slovinském Mariboru. | foto: Petr Josek, Reuters

Záhrobská bodovala v superobřím slalomu

Cortina d'Ampezzo - Česká lyžařka Šárka Záhrobská bodovala v superobřím slalomu. V italské Cortině d'Ampezzo ztratila na vítěznou Němku Mariu Rieschovou více než dvě vteřiny a obsadila celkové 26. místo. Na startu byla i další česká sjezdařka Lucie Hrstková, která však s číslem 47 na bodované umístění nedosáhla.

Za vítěznou Rieschovou se ve druhém superobřím slalomu sezony umístily Rakušanky Elisabeth Görglová a Renate Götschlová.

Třiadvacetiletá Rieschová triumfovala ve Světovém poháru popáté v kariéře, v této sezoně si připsala premiérové vítězství. Rozhodly o něm pouhé čtyři setiny sekundy, o které byla na trati rychlejší než Görglová.

Díky stobodovému zisku se Rieschová dostala do vedení v průběžném pořadí disciplíny, celkově vede SP dál Nicole Hospová z Rakouska.

Ta, stejně jako její krajanka Maria Holausová, vítězka nedělního super-G, dnešní závod nedokončila.

Rieschová naposledy vyhrála závod SP v prosinci 2006, tehdy byla nejlepší ve sjezdu v Lake Louise. V úspěch v Cortině však po sobotním desátém a nedělním dokonce až osmnáctém místě vůbec nevěřila.

"Od Lake Louise jsem párkrát byla k vítězství hodně blízko, ale tady jsem po tom hrozném víkendu jen doufala, že se dostanu aspoň do desítky," řekla novinářům.

Díky stobodovému zisku se Rieschová dostala do vedení v průběžném pořadí
disciplíny, celkově vede SP dál Nicole Hospová z Rakouska. Ta, stejně jako její krajanka Maria Holausová, vítězka nedělního super-G, dnešní závod nedokončila.

Ani dalším dvěma vítězkám superobřích slalomů z úvodu sezony se nedařilo.
Švédka Anja Pärsonová ani Martina Schildová ze Švýcarska nepronikly do
elitní desítky.

Dnešní superobří slalom se jel po dvojím odložení. Původně se měl uskutečnit v prosinci v Aspenu, potom v Cortině minulý pátek, ale kvůli nepřízni počasí a nutnosti odjet aspoň jeden trénink sjezdu ho italští organizátoři museli přesunout na pondělí.

Výsledky:
1. Rieschová (Něm.) 1:25,73, 2. Görglová -0,04, 3. Götschlová (obě Rak.) -0,20, 4. Vonnová (USA) -0,21, 5. Janyková (Kan.) -0,41, 6. Mancusová (USA) -0,46, 7. Mazeová (Slovin.) -0,49, 8. Suterová (Švýc.) -0,68, 9. Marlies Schildová -0,70, 10. Fischbacherová (obě Rak.) -0,84, ...26. Záhrobská -2,19, 39. Hrstková (obě ČR) -3,94.
Pořadí super-G (po 4 ze 7 závodů): 1. Rieschová 238, 2. Pärsonová (Švéd.) 173, 3. Mancusová 170, 4. Görglová 161, 5. Martina Schildová (Švýc.) 159, 6. Götschlová 156, ...26. Záhrobská 32.
Průběžné pořadí SP (po 21 z 38 závodů): 1. Hospová (Rak.) 759, 2. Vonnová 733, 3. Rieschová 713, 4. Mancusová 679, 5. Marlies Schildová 615, 6. Pärsonová 603, ...13. Záhrobská 337, 82. Kurfürstová (ČR) 22.