Lukáš Bauer

Lukáš Bauer | foto: Michal Šula, MF DNES

Trenér běžkařů Petrásek chválí Bauera. Ostatní se dají dohromady, věří

  • 5
Podle kouče české běžkařské reprezentace Miroslava Petráska odjel Lukáš Bauer včera v Novém Městě výborný závod. Předváděné výkony ostatních reprezentantů jej zatím nechávají chladným. "Ještě máme dva měsíce času," říká.

S výsledkem své největší hvězdy týmu, Lukáše Bauera, je Petrásek spokojený. S výhradami. "Chtěli jsme být na bedně, k tomu scházely tři vteřiny," připomněl.

Stejně jako lyžař i trenér želel nevydařeného závěrečného úseku závodu. "V posledních dvou kolech, kdy po třetím kole ztrácel deset vteřin na špičku, přijel nahoru na esíčka vedl. Je škoda, že ten náskok před Čebotkem neuhájil. Ale Lukáš určitě potvrdil, že do špičky patří. Ztráta třináct sekund na prvního je výborná," chválil Bauera.

Podle koučových slov brzdila v úvodu závodu Bauera přemíra snahy. "Lukáš hodně chtěl. To bylo vidět v prvním kole, kdy z něj šla energie a potřeboval trochu srovnat," vysvětloval Petrásek.

"Ve třetím kole vsadil na Rehemaa, který ho dojel, ale jeli pomalu. Pak se snažil odjet s Rönningem. Můj celkový dojem z výkonu Lukáše je ten, že dobře lyžoval a odjel výborný závod."

Petrásek připouští, že Bauerovi mohla uškodit i netradiční délka okruhu a nezvyklých pět kol. "Ideální okruh je tak 3,75 km, čtyři kola na patnáctku jsou takové optimum," uznal trenér.

Reprezentační šéf zatím nepropadá panice při sledování nevýrazných výkonů ostatních svěřenců. Před sezonou při tom žertoval, že neví, jak z tak vyrovavného týmu postaví štafetu.

"Absolvovali jsme dvě štafety. V první jsme jeli o medaili, Dušan Kožíšek podlehl těsně Teichmannovi a byli jsme čtvrtí. Ve druhé štafetě jsem nemohl postavit Lukáše Bauera, přesto jsme po třetím úseku byli zase čtvrtí. Kdyby jel Lukáš, tak jsme byli na bedně," říká Petrásek.

"Do té doby to bylo všechno dobré. Ale potom tři závodníci nějakým způsobem laborovali se zdravím a Martin Koukal se pere s formou. Máme dva měsíce na to, aby se všichni dali dohromady a já věřím, že o tu medaili v Liberci pojedeme," zůstává Petrásek optimistou.

"Jakšík bude jezdit výborně, Dušan Kožíšek také. Jirka Magál dosud jezdil dobře, teď se mu tolik nedaří, ale to přijde. A Milan Šperl má stabilní formu," vypočítává trenér.

Samostatnou kapitolou zůstává hledání formy u Martina Koukala. Lyžař v posledním období dokonce hledá cestu z krize ven s osobním koučem Janem Baranykem. "Ale já vždycky vím, co se bude dít a jakým způsobem to chtějí řešit," zůstává i v tomto případě nevzrušen Petrásek.

"Nic proti tomu nemám. Kukíno si teď čtrnáct dní odpočine a potom se začne připravovat na vrchol sezony. Já doufám, že to je správná cesta. Nic jiného se v této chvíli asi udělat nedá," krčí rameny trenér.