Therese Johaugová

Therese Johaugová | foto: AP

Johaugová slavila vítězný návrat do stopy po dopingovém trestu

• 2
Norská běžkyně na lyžích Therese Johaugová se vrátila po dopingovém trestu k závodění. Sedminásobná mistryně světa a dvojnásobná vítězka Světového poháru ovládla závod na 10 km klasickou technikou v Beitostölenu.

Pro třicetiletou Johaugovou byl dnešní závod kategorie FIS prvním oficiálním představením na sněhu od dubna roku 2016. V říjnu toho roku měla tehdejší nejlepší světová běžkyně pozitivní test na steroid clostebol a dostala distanc na 18 měsíců. Přišla tak mimo jiné o letošní olympijské hry v Pchjongčhangu.

„Je skvělé, že jsem se mohla vrátit do běžecké rodiny. Zase se potkat se všemi těmi lidmi, s kterými jsem dlouhá léta soupeřila, a zase slyšet fandění na trati, to byl mimořádný pocit,“ řekla Johaugová norské televizi NRK.

V Beitostölenu předčila Johaugová konkurenci složenou především z jejích krajanek. Druhou Ingvild Flugstad Östbergovou porazila olympijská vítězka z Vancouveru o 23,9 sekundy. Po konci kariéry Marit Björgenové bude Johaugová největší nadějí norské reprezentace v novém ročníku Světového poháru, jenž odstartuje příští víkend ve finské Ruce.