Druhé kolo slalomu začíná v 13.30.
Česká reprezentantka Šárka Strachová se ve druhém kole propadla o jedno místo na pátou pozici. Je to solidní výsledek, ale na boj o malý křišťálový glóbus to nestačí.
V cíli jásá. Vítězí poprvé v sezoně a zároveň si drží vedení v průběžném pořadí slalomu Světového poháru. Druhá končí Švýcarka Holdenerová, třetí Slovenka Vlhová.
Od samého počátku to byl souboj setinek, ale v závěru jich měla méně Hansdotterová. Holdenerovou porazila o sedm setin sekundy.

Průběžné výsledky

JménoKolo 1.Kolo 2.Výsledek
1Frida Hansdotterová (Švéd.)0:52,910:54,111:47,02
2Wendy Holdenerová (Švýc.)0:53,020:54,071:47,09
3Petra Vlhová (Sloven.)0:53,710:53,741:47,45
4Carmen Thalmannová (Rak.)0:53,980:53,821:47,80
5Šárka Strachová (ČR)0:53,320:54,641:47,96
6Veronika Velez-Zuzulová (Sloven.)0:53,840:54,241:48,08
38Martina Dubovská (ČR)0:55,810:55,81
53Gabriela Capová (ČR)DNFDNF
Vítězkou slalomu v Lienzu je Frida Hansdotterová!
Na první místo jde Švýcarka Wendy Holdenerová! Ustála tlak, když v prvním kole dojela druhá, tedy na nejlepším umístění v kariéře. Celkově na tom dnes nebude hůře. V cíli se vášnivě raduje. Vlhovou porazila o 36 setin, Strachová na stupních vítězů dnes nebude.
Kirchgasserová v záklonu vyletěla ze slalomu. Je hodně rozzlobená, přišla o dobře rozjetý závod. Teď už jen dvě nejlepší.
Česká reprezentantka Strachová smutně rozhazuje rukama. Myslela na lepší výsledek, také kvůli tomu, že druhé kolo stavěl její trenér.
Česká reprezentantka Zklamání. Až 12. nejlepší jízda druhého kola a celkově průběžné třetí místo se ztrátou 51 setin na Vlhovou.
Jenže postupně ztrácí.
Na Vlhovou drží dvě setiny náskoku po prvním mezičase.
Česká reprezentantka Francouzka Noensová selhala. Nabrala víc než sekundu a půl a skončí asi mimo první desítku. Teď startuje Strachová.
Skvělá Vlhová! 20letá Slovenka po vítězství v Aare útočí na parádní výsledek i v Lienzu. Vede o 35 setin před Thalmannovou a nahoře už je pouze pět soupeřek. Jela agresivně a opravdu čistě.
Švýcarka Gisinová bojovala v horní pasáži s hlubokým záklonem a málem upadla, nakonec však situaci ustála a dojela si pro průběžné třetí místo. Poslední šest na startu.
Nespokojená. Slovenka Zuzulová neprojela druhé kolo špatně, ale na namotivovanou Thalmannovou to nestačilo. Je druhá o téměř tři desetiny sekundy.
Její krajanka Truppeová slalom tak dobře nezvládla. V polovině chybovala a řadí se na průběžné třetí místo. Teď už přijde nejlepší osmička závodnic po prvním kole.
Parádní jízda! Rakušanka Carmen Thalmannová před bouřícím publikem plném svých fandů projela slalom rytmicky, čistě a hodně rychle. Je první o víc než šest desetin sekundy. V cíli zaklání hlavu a užívá si radost.
Další Italka Costazzaová měla na trati hodně problémů a slalom nakonec nedokončila.
Irene Curtoniová má formu. Italka uspěla ve včerejším obřím slalomu a do vedení jde nyní ve speciálním slalomu. V cíli nadšeně pumpuje rukou a prohlíží si svůj náskok na druhou Gagnonovou - 0,29 sekund.
Problematická spodní část stála lepší umístění také Swennovou-Larssonovou ze Švédska. Řadí se až na desáté místo.
Podobně v závěru zpomalila Němka Dürrová, která v horní pasáži závodila na úrovni vedoucí Gagnonové a vše ztratila až před cílem. Je průběžně sedmá.
Rakušanka Bremová nezajela ideálně. Oblouky byly přibržděné, jednou hrubě chybovala a do cíle dojela nespokojená s více než vteřinovou ztrátou.
Švédka Pietiläová-Holmnerová bývalá excelentní slalomářkou, nyní se možná více soustředí na obří slalom a její výkonnost ve slalomu-speciál trochu klesá. Nyní zaostala o desetinu za vedoucí Gagnonovou.
Ruce nad hlavou a šťastný ryk. „Konečně!“ vykřikla Kanaďanka Gagnonová, která jde do vedení přesně o půl sekundu.
Wikströmová nepředvedla ideální techniku. Je průběžně sedmá a vztekle máchá hůlkami kolem sebe.
Věčně veselá Američanka Stieglrová se znovu chechtá a mává fanouškům. V cíli je však až pátá se ztrátou 23 setin na Mölggovou.
Další Rakušanka Zellerová neprojela druhé kolo ideálně. Hlavně ve spodní části před oblouky přibržďovala a cílovou fotobuňku proťala až jako šestá.
Švýcarka Feierabendová pokazila svoji jízdu a je předposlední. Vede stále Mölggová, která se po druhém kole výrazně posune pořadím.
Rakušanka Bernadette Schildová se raduje, poprvé v sezoně bude bodovat. V minulých závodech hodně chybovala, vypadávala ze slalomů. Nyní dojela se ztrátou sedmi setin na Mölggovou a je průběžně druhá.
Další Francouzka Barthetová se v cíli vzteká. Hodně chybovala a je průběžně druhá za Manuelou Mölggovou.
Baudová-Mugnierová z Francie po nadějném začátku vypadla ze slalomu. Vůbec nezachytila směr, v němž byla vyjetá stopa.
Zkušená Italka Mölggová spokojeně kýve hlavou. Po pěkné jízdě jde do vedení o 0,45 sekund. Byla to nejrychlejší jízda druhého kola.
Ve vedení jsou rázem dvě lyžařky. Ana Buciková ze Slovinska ve dvou kolech zajela přesně stejný čas jako Němka Wieslerová a dělí se s ní o vedení.
Rakušanka Gallhuberová je o šest desetin pomalejší než Wieslerová. Není úplně spokojená, ale už umístění v bodované třicítce je pro ni úspěchem.
Němka Wieslerová předvedla výbornou jízdu. Na Bariozovou měla náskok tří desetin, ale v cíli ho zvýšila na téměř dvě sekundy. Je jasně první.
Bariozová měla potíže, ale druhé kolo zvládla a je v cíli. To Němka Geigerová, která vyjela po ní, brzy vypadla. Slalom s mnoha přesazenými branami a změnami rytmu je opravdu těžký.
Druhé kolo právě začalo. První je na trati Taina Bariozová.
Trať druhého kola rozestavil rakouský trenér Šárky Strachové Klaus Mayrhofer. Je to kombinačně složitý slalom, který bude dělat potíže těm lyžařkám, které zatím nenasbíraly ve slalomářských závodech dost zkušeností.
První kolo slalomu v Lienzu skončilo. Druhé jízdy začínají ve 13.30.
Česká reprezentantka Martina Dubovská do druhého kola nepronikla, ač zajela slušnou jízdu. Závod dokončila na 38. místě a k postupu mezi nejlepší třicítku závodnic ji chybělo půl sekundy. Poslední česká lyžařka Gabriela Capová ze slalomu vypadla.

Najdete na iDNES.cz