Druhé kolo začíná ve 21.15.
Shiffrinová jako by tomu téměř nemohla uvěřit. Po kolapsu ze včerejšího obřího slalomu slaví vítězství. Druhá končí Zuzulová, třtí Hansdoterová. Šárka Strachová uhájila čtvrté místo z prvního kola a zažila povedený vstup do nové sezony. Na vítěznou Američanku však ztratila téměř čtyři sekundy.
Hlasatel na stadionu křičí „Ó, můj bože!“. Američanka Shiffrinová na domácí sjezdovce vítězí s těžko uvěřitelným náskokem 3,07 sekund. A to přestože v horní pasáži očividně zachybovala. Takovou sílu má světová šampionka!
Veronika Zuzulová protančila na první místo! Je o 19 setin rychlejší než Švédka Hansdotterová. Zvedá ruce nad hlavu a křepčí radostí.

Průběžné výsledky

JménoKolo 1.Kolo 2.Výsledek
1Mikaela Shiffrinová (USA)0:48,010:51,801:39,81
2Frida Hansdötterová (Švéd.)0:49,560:53,241:42,80
3Veronika Zuzulová (Sloven.)0:49,390:53,491:42,88
4Šárka Strachová (ČR)0:50,020:53,671:43,69
5Maria Piatilä-Holmnerová (Švéd.)0:51,160:53,801:44,96
6Nastasia Noensová (Fr.)0:50,730:54,331:45,06
7Wendy Holdenerová (Švýc.)0:51,300:53,781:45,08
8Marie-Michele Gagnonová (Kan.)0:50,880:54,381:45,26
33Martina Dubovská (ČR)0:53,380:53,38
45Kateřina Paulathová (ČR)DNFDNF
Hansdotterová ovšem také zajela výborně. Tlačila v brankách na lyže a předčila Strachovou o víc než šest desetin sekundy.
Česká reprezentantka Znovu klidná, hladká jízda bez jediné chybičky. Strachová ještě navýšila náskok na Holmnerovou na 1,27 sekund a útočí na stupně vítězů!
Česká reprezentantka Briliantní jízda! Strachová vede!
Česká reprezentantka Teď už je na řadě čtvrtá po prvním kole Šárka Strachová! Má najeto 1,14 sekundy na vedoucí Holmnerovou.
Mugnierová je sedmá. Branky objížděla tak agresivně, že se v jednu chvíli dotkla sněhu kombinézou.
Česká reprezentantka Ještě jedna Francouzka Baud Mugnierová a pak už pojede Šárka Strachová.
Šestá v pořadí po první kole Noensova vrazila do druhého kola s obrovským odhodláním a agresivitou. Riskantně odjela i spodní pasáž, ale nakonec to těsně na první místo nestačilo. Chyběla ji desetina!
Lyže Gagnonové v jednu chvíli vlála ve vzduchu. Kanaďanka to ustála, ale ztratila. Tři desetiny ztratila na vedoucí Švédku a celkově je třetí.
Italka Curtoniová Holmnerovou nepřeskočí. Náskok prohospodařilo už nahoře, v dolní části ztratila ještě víc a je hodně zklamaná. Po jedné z nejhorších jízd druhého kola ji zatím patří jedenáctá příčka.
Novým lídrem se stává Švédka Piätile-Holmnerová, která sice zajela až osmou nejrychlejší jízdu druhého kola, ale v součtu ji to stačilo na dosud vedoucí Holdenerovou.
Desátá po prvním kole Mielzynská z Kanady je průběžně třetí. V dolní části ztratila na Holdenerovou i Hectorovou.
Krásná jízda. Holdenerová zatíná pěst a jde do čela. Jela uvolněně a hladce bez chyb, Hectorovou předčila o 27 setin sekundy.
Švýcarska Gisinová také nepřekonala výbornou Vlahovou. Je zatím třetí, když po klidné jízdě ztratila na vedoucí Hectorovou 17 setin sekundy.
Švédka Hectorová ječí a zvedá ruce nad hlavu. Náskok z první jízdy na trati postupem ztrácela, ale zbytek udržela. O 16 setin se vtlačila před Vlahovou a je první.
Laurie Mougel vrthla do branek jako ďas, jenže byla až příliš rychla. Nestačila se vtěsnat do branky a dnes končí bez bodu.
Jediná Norka na startu dnešního závodu Lösethová ještě v polovině druhého kola pohodlně vedla, jenže na rovinatější části hodně ztratila a nakonec skončila daleko za vedoucí Vlahovou.
A Vlhová překvapivě vede i po slalomu Italky Costazzaová. Ta v součtu ztratila sedmnáct setin. Slovenská juniorka bude nejhůře patnáctá a připíše si největší úspěch kariéry.
Swenn-Larssonová kvůli chybě v dolní pasáži přišla o náskok a na Vlhovou ztratila přes půl sekundy. Zatím je sedmá.
Na Vlhovou těsně nestačily ani Truppeová a Stieglerová. Každé chyběla jen desetinka. Dvacetiletá Slovenka si tak stále užívá vedení.
Mladá Němka Hilzingerová na Vlhovou nestačila. Svázaná jízda s drobnými chybami jí stačí na průběžnou osmou pozici.
Do vedení se probila po výborné jízdě Slovenka Petra Vlhová. Ve druhém kole byla nejrychlejší a najela 0,58 sekund na Bremovou.
Rakušanka Huberová předvedla jízdu bez chyb a vede o 31 setin před Feierabendovou.
Denise Feierabendová proletěla čas ve stejém čase jako Bariozová, která jela po neporušené stopě. Díky náskoku se dostává na první místo. Brignoneová a St.-Germainová se po chybách řadí na chvost výsledkové listiny.
Osmnáctiletá Rakušanka Gallhuberová zaostala za Bariozovou o 1,76 sekund.
Švédka Säfvenbergová rychle končí. Namotala se na vlásenku, tyčky ji pobily po helmě a musela dnes skončit
Bariozová je v cíli. V horní pasáží mírně podjela několik branek. Trať druhého kola se zdá náročnější - je tam několik přesazených branek, které budou závodnicím dělat problémy. Francouzka udala úvodní čas 53,64.
Druhé kolo právě začalo, na trati je Francouzka Taina Bariozová.
Druhé kolo začne za pár minut. Šárka Záhrobská vyrazí na trať jako 27. v pořadí, tedy zhruba za půl hodiny.
Česká reprezentantka Druhé soutěžní kolo, do něhož jde Šárka Strachová ze čtvrtého místa, začíná ve 21.15 českého času.
Poslední ze závodnic - Mexičanka Schleperová - dojela na 42. místě a ukončila tím první kolo.
Česká reprezentantka Škoda! Chybělo 34 setin a Dubovská by se protáhla na třicáté místo. Takhle po vydařené jízdě s vysokým startovním číslem 67 končí na 35. pozici s odstupem 5,37 za vedoucí Shiffrinovou. Dubovská však může být spokojená.
Česká reprezentantka Ale také česká reprezentantka se nevešla do jedné z bran. První mezičas projela na 46. místě, pak vypadla. Teď startuje Martina Dubovská.
Česká reprezentantka Tommyová nedokončila. Pauláthová má volnou sjezdovku.
Česká reprezentantka Na trati je Kanaďanka Tommyová, po ní už vyrazí Kateřina Pauláthová.
Další Rakušanka v elitní třicítce. Gallhuberová zajela povedenou jízdu a průběžně jí patří 27. místo.
Česká reprezentantka Další tři výpadky. Do cíle zatím dorazilo jen čtyřicet lyžařek. Zhruba za čtyři minuty vyrazí na trať také další dvě české slalomářky Pauláthová a Dubovská.

Další on-line

Najdete na iDNES.cz