Druhé kolo se jede od 13.30.
Strachová končí po pomalejším druhém kole na sedmém místě. Je to letos její nejhorší výsledek. Závod vyšel perfektně slovenskému týmu Vlhová vyhrála, Zuzulová skončila na čtvrtém místě.
Vlhová projela druhé kolo na stejně úrovni s Hansdotterovou a uhlídala si vedení. Je to první vítězství v kariéře, první stupně vítězů. Po dojezdu se nevěřícně zhroutila do sněhu. Ve dvaceti letech předvedla úžasný výkon.
Petra Vlhová je senzační vítězkou! Hansdotterovou předčila o šest desetin!

Průběžné výsledky

JménoKolo 1.Kolo 2.Výsledek
1Petra Vlhová (Sloven.)0:51,700:52,561:44,26
2Frida Hansdotterová (Švéd.)0:52,320:52,531:44,85
3Nina Lösethová (Nor.)0:51,980:52,931:44,91
4Michaela Kirchgasserová (Rak.)0:52,270:53,051:45,32
5Wendy Holdenerová (Švýc.)0:52,540:52,941:45,48
6Veronika Zuzulová (Sloven.)0:52,580:52,981:45,56
7Šárka Strachová (ČR)0:52,310:53,331:45,64
8Emelie Wikströmová (Švéd.)0:52,750:53,771:46,52
9Nastasia Noensová (Fr.)0:53,370:53,301:46,67
62Gabriela Capová (ČR)0:57,780:57,78
Lösethová měla potíže na začátku, ale postupně se srovnala. Dolní část projela skvěle a ztratila jen šest setin na Hansdotterovou. Je druhá a spokojená. Teď poslední na kopci Petra Vlhová.
Kirchgasserová jde před Strachovou, ale ne před Hansdotterovou. Je průběžně druhá se čtyřmi desetinami ztráty. Švédka zajela druhé kolo perfektně!
Česká reprezentantka Na Hansdotterovou, která ztrácela jen setinu po prvním kole, ztratila celkem osm desetin. Jízda nebyla tak uhlazená jako obvykle. Strachová zřejmě bude mimo nejlepší pětku.
Česká reprezentantka Strachová dnes na stupních vítězů nebude. Je průběžně čtvrtá a v cíli vypadá z výsledku zklamaně.
Krásné oblouky, výborné tempo. Hansdotterová létala na trati druhého kola a publikum bouří. Domácí favoritka jde do vedení o sedm desetin sekundy. Teď přijde na řadu Šárka Strachová.
To je překvapení. Holdenerová ze Švýcarska jela celu dobu na úrovni Zuzulová a nakonec ji předčila o osm setin sekundy. V cíli šťastně pumpuje rukou.
To je útok! Sedmá po prvním kole Veronika Zuzulová se může vydrápat vysoko. Slovenská lyžařka navýšila náskok na Wikströmovou a průběžně vede o sekundu.
Obhájkyně z loňského roku domácí Pietiläová-Holmnová letos nevyhraje. Na krajanku Wikströmovou ztratila dvě desetiny.
Švédsko má průběžně vedoucí závodnici! Wikströmová je v čele o pět setin sekundy. Teď už přijde nejlepší osmička.
Rakušanka Thalmannová bude muset čekat, zda se udrží v první desítce. Po prvním kole byla desátá, teď je průběžně třetí. Vede Noensová.
Švýcarka Gisinová na ni vůbec neměla. Ztratila osm desetin sekundy.
Nová vedoucí závodnice. Noensová z Francie konečně zvládla problematickou dolní pasáž a v cíli zvedá hůlky vysoko nad hlavu. Je první o čtyři desetiny.
To samé předvedla Američanka Stieglerová, které dokonce zmizel úsměv z tváře. Je hodně nazlobená. Spodní pasáž dělá závodnicím hodně problémů. Stieglerová je až šestá.
Mölggová si v úvodní pasáži budovala náskok. Jela krásně čistě, oblouky projela perfektně na hranách. Dolní pasáž ovšem byla o hodně horší, jako by zapomněla svou techniku. Je průběžně třetí.
V německém souboji je lepší Geigerová. Dürová projela cílem jako desátá s více než sekundou ztráty. Druhá jízda byla v jejím podání hodně opatrná.
Grünwaldová udělala na trati velkou chybu a je s velkou ztrátou na dvanáctém místě. Ve vedení je stále Němka Geigerová. Teď přijde na řadu nejlepší patnáctka z prvního kola.
Eklundová nespokojeně zaklání hlavu. Nahoře byla rychlá, ale dole nejela vůbec čistě. Lyže nepostavila v několika brankách na hranu, jen je sunula a hodně zpomalila. Je až třetí.
Vypadává také další Francouzka Barthetová. Pro její reprezentaci to dnes není povedený závod.
Francouzka Mougelová minula branku a ze závodu nezíská ani bod. Italská slalomářka Curtoniová nabrala manko 0,88 sekund, ačkoliv startovala s mírným odstupem před Geigerovou.
Hned v další jízdě je však lepší Němka Geigerová, která tak stojí na stupínku pro průběžně vedoucí závodnici. Nesesadila ji ani Katharina Huberová.
Feierabendová nepřekonala výkon Bremové, ale další lyžařce na trati se to už povedlo. Devatenáctiletá Truppeová jde na první místo s náskokem šesti desetin. V cíli maličká slalomářka zvedá ruce nad hlavu a raduje se.
Blonďatá Rakušanka Eva-Maria Bremová dojíždí s širokým úsměvem na tváři. Po povedené jízdě jde o jedenáct setin do vedení. Výsledek pro ni bude úspěchem, obyčejně se specializuje na obří slalom.
Buciková ze Slovinska měla dvě desetiny náskoku na startu, ale cíli nakupila dohromady čtyři. Je průběžně až čtvrtá.
Koppová stále drží první místo. Nepřekonala ji Baudová Mugnierová ani Italka Costazzaová, která předvedla plynulou jízdu, ale ne úplně čistou. Ztratila celkově 19 setin.
Bariozová ztratila v součtu skoro sekundu a je lehce zklamaná. A o moc nevylepší 29. místo z prvního kola.
Koppová mává do kamery. Čas 53,51, lehce rychlejší než první kolo, se bude snažit atakovat Taina Bariozová z Francie.
Druhé kolo začíná. Švýcarka Koppová právě vyráží na trať druhého kola.
Česká reprezentantka Strachová vyrazí do druhého kola jako 27. v pořadí, těsně před druhou hodinou odpolední. O stupně vítězů bude muset tvrdě bojovat. Na třetí Kirchgasserovou sice ztrácí pouze čtyři setiny, ale před čtvrtou Hansdotterovou má náskok jedinou setinu.
První kolo skončilo, druhé začíná v 13.30.
Česká reprezentantka Druhá česká lyžařka na startu Gabriela Capová skončila na 46. místě s více než šesti sekundami ztráty. Z klasifikovaných závodnic jsou horší pouze Rakušanka Schildová a Bancorová z Argentiny.
Žádná z šesti dalších slalomářek se nevešla do první dvacítky. Zhruba za dvacet minut vyjede na trať druhá česká reprezentantka Gabriela Capová.
Barthetová, Feierabendová i Eklundová se zhruba s dvěma sekundami ztráty řadí na konec druhé desítky. Nejlepších pět závodnic prvního kole někdo už jen těžko ohrozí.
Italka Mölggová je průběžně čtrnáctá se 1,73 sekundami ztráty. Její krajanka je na tom ještě o dvě místa hůř. Obě dvě však s přehledem postoupí do druhého kola.
Z další trojice startujících se do první desítky vměstnala pouze Švédka Wikströmová, která na domácí sjezdovce zajela devátý nejlepší čas. Chableová i Baudová Meunierová se zařadily na konec výsledkové listiny.
Už v druhém závodu v Aspenu ukázala své možnosti, když po prvním kole držela čtvrté místo. Nyní je 20letá Vlhová dokonce první o 28 setin před Lösethovou a o víc než půl sekundy před Strachovou. Zajela krásnou, agresivní jízdu a v cíli křičí štěstím.
To se nečekalo! Do vedení jde mladá Slovenka Petra Vlhová, která startovala s číslem 19.

Najdete na iDNES.cz