ZA LETU. Česká snowboardistka Šárka Pančochová v akci během olympijského finále...

ZA LETU. Česká snowboardistka Šárka Pančochová v akci během olympijského finále ve slopestylu v jihokorejském Pchjongčchangu. | foto: Michal Sváček, MAFRA

Pančochová skončila ve slopestylu v Seiseralmu tři místa od finále

• 0
Zlepšení, ale na premiérový postup do finále závodu Světového poháru ve slopestylu snowboardistka Šárka Pančochová v aktuální sezoně dál čeká. V italském Seiseralmu skončila jedenáctá.

Devětadvacetiletá Pančochová je ve slopestylu vicemistryní světa z roku 2011 z La Moliny. Právě v Seiseralmu česká freestylistka před dvěma lety získala v rámci SP bronz, jednou byla třetí i ve Špindlerově Mlýně a dva závody Světového poháru v této disciplíně vyhrála.

Tentokrát se mezi osmičku finalistek nedostala, i když si výrazně vylepšila 23. příčku z úvodního závodu sezony v Laaxu. „Škoda, bylo to těsně. Nepodařilo se mi odjet čistou jízdu. Takže je z toho 11. místo,“ uvedla na facebooku.

Před finálovým závodem v Krkonoších jsou na programu ještě zastávky v Mammothu v USA a v Calgary. V průběžném pořadí je Pančochová devatenáctá.

V čele seriálu, který vyvrcholí 21. března ve Špindlerově Mlýně, jsou Rus Vlad Chadarin a Britka Katie Ormerodová.

SP ve snowboardingu v Seiseralmu

Slopestyle

Muži: 1. Chadarin (Rus.) 85,25, 2. Tobita 83,81, 3. Kunitake (oba Jap.) 79,75.

Průběžné pořadí SP (po 2 z 5 závodů): 1. Chadarin 1070, 2. Toutant (Kan.) 1000, 3. Tobita 816.

Ženy: 1. Coadyová (Austr.) 73,48, 2. Ormerodová (Brit.) 72,11, 3. Voigtová (Kan.) 68,66, ...v kvalifikaci 11. Pančochová (ČR).

Průběžné pořadí SP (po 2 z 5 závodů): 1. Ormerodová 1400, 2. Coadyová a Marinová (USA) obě 1000, ...19. Pančochová 240.