Česká skokanka na lyžích  Klára Ulrichová v závodě Světového poháru ve...

Česká skokanka na lyžích Klára Ulrichová v závodě Světového poháru ve slovinském Ljubnu. | foto: Profimedia.cz

Dvě české skokanky v Top 25. V Rašnově bodovaly Indráčková i Ulrichová

• 0
Poprvé po bezmála dvou letech bodovaly ve Světovém poháru skokanek na lyžích hned dvě Češky. V rumunském Rašnově skončila Karolína Indráčková jedenadvacátá, Klára Ulrichová byla o tři místa horší.

„Ve všech skocích holek byly některé chyby, ale dostaly se do druhého kola, což je důležité i vzhledem k sebedůvěře před mistrovstvím světa. Důležité věci začínají fungovat a je zřejmý posun celého týmu,“ řekl trenér žen Antonín Hájek.

Indráčkové vyšla už kvalifikace, ze které postoupila jako třináctá. Jedenadvacátým místem v závodu si vylepšila maximum mezi elitou.

„Velmi mi pomohlo, že jsem před tímto svěťákem absolvovala soustředění v rakouském Eisenerzu, kde jsem udělala další progres a nyní to dokázala přenést do závodu. Důležité je vidět s každým dalším závodem zlepšení,“ řekla třiadvacetiletá skokanka po čtvrtém bodovaném umístění v sezoně, což je dvakrát víc než ve všech předešlých sezonách.

Šestnáctiletá Ulrichová přijela na SP po šestém místě na juniorském světovém šampionátu a mezi třicítku se dostala potřetí v zimě. „Jsem ráda, že jsem dosáhla na bodové umístění, neboť jsem nepředvedla svoje top skoky,“ řekla.

Karolina Indráčková během tréninku na MS v Rakousku

Dvě Češky se v jednom závodu SP naposledy dostaly do třicítky v březnu 2019 v norském Oslu, Indráčkovou tehdy doplnila Štěpánka Ptáčková.

Díky výhře se do čela průběžného pořadí dostala Slovinka Nika Križnarová. Druhá skončila Japonka Sara Takanašiová a třetí Norka Silje Opsethová.

SP ve skocích na lyžích žen v Rašnově (Rumunsko)

1. Križnarová (Slovin.) 235,7 b. (92+91 m), 2. Takanašiová (Jap.) 232,9 (88+93,5), 3. Opsethová (Nor.) 230,1 (85+95,5), ...21. Indráčková 187,0 (79,5+85), 24. Ulrichová (obě ČR) 185,7 (81+83).

Průběžné pořadí SP (po 8 z 16 závodů): 1. Križnarová 551, 2. Takanašiová 506, 3. Kramerová (Rak.) 460, ...35. Ulrichová 22, 37. Indráčková 19.