Dominik Paris se v Garmisch-Partenkirchenu raduje z vítězství ve sjezdu.

Dominik Paris se v Garmisch-Partenkirchenu raduje z vítězství ve sjezdu. | foto: AP

Generálku na sjezdařské MS zvládl nejlépe italský lyžař Paris

• 0
Poslední sjezd Světového poháru před mistrovstvím světa vyhrál v Garmisch-Partenkirchenu italský lyžař Dominik Paris. Světový šampion v superobřím slalomu si připsal první vítězství od těžkého zranění kolena z loňského ledna.

Jedenatřicetiletý Paris na sjezdovce Kandahar, na níž do pondělka závodily Ester Ledecká a spol., zaznamenal svůj 19. triumf v elitním seriálu. Naposledy rodák z Merana vyhrál v prosinci 2019 dva sjezdy v Bormiu, měsíc poté mu sezonu ukončil přetržený přední zkřížený vaz v pravém koleně po pádu v tréninku.

Paris porazil o 37 setin sekundy lídra pořadí disciplíny Beata Feuze ze Švýcarska, jenž vyhrál předchozí dva sjezdy v Kitzbühelu. Třetí skončil s odstupem dalších tří setin Rakušan Matthias Mayer.

„Po zranění získávám zpět lehkost jen pomalu, nicméně teď před mistrovstvím světa se to hodí. Po comebacku je vždy nejisté, jak se člověku podaří vrátit a zda dokáže jet na hraně. Prostě jsem dnes v některých úsecích zkusil nic nedělat a nechat lyže jet,“ uvedl Paris, jenž se díky 15. vítězství ve sjezdu dotáhl na Rakušana Hermanna Maiera a Švýcara Franze Heinzera na čtvrtém místě historických tabulek.

Posledním závodem před MS v Cortině d’Ampezzo, které začne v pondělí, bude v Ga-Pa sobotní superobří slalom.

SP ve sjezdovém lyžování v Garmisch-Partenkirchenu (Německo)

Muži - sjezd: 1. Paris (It.) 1:33,81, 2. Feuz (Švýc.) -0,37, 3. Mayer -0,40, 4. Franz (oba Rak.) -0,42, 5. Innerhofer (It.) -0,72, 6. Janka (Švýc.) -1,02, 7. Ganong (USA) -1,10, 8. Odermatt (Švýc.) 1,12, 9. Hemetsberger (Rak.) -1,15, 10. Clarey (Fr.) -1,18.

Průběžné pořadí sjezdu (po 6 z 8 závodů): 1. Feuz 406, 2. Mayer 358, 3. Paris 288, 4. Clarey 243, 4. Kilde (Nor.) 190, 6. Baumann (Něm.) 174.

Průběžné pořadí SP (po 26 z 37 závodů): 1. Pinturault (Fr.) 924, 2. Schwarz (Rak.) 666, 3. Odermatt 639, 4. Kilde 560, 5. Kristoffersen (Nor.) 544, 6. Meillard (Švýc.) 526.