Beat Feuz ze Švýcarska domácím sjezdem ve Wengenu doslova prolétl.

Beat Feuz ze Švýcarska domácím sjezdem ve Wengenu doslova prolétl. | foto: Reuters

Feuz předčil Svindala a podruhé v kariéře vyhrál sjezd ve Wengenu

• 0
Na slavném Lauberhornu hlaholil jásot domácích Švýcarů, jeden z nejobtížnějších sjezdů světa ovládl jejich miláček Beat Feuz. Úřadující mistr světa po šesti letech zopakoval ve Wengenu své vítězství, když o osmnáct setin vítěze posledního uskutečněného ročníku a lídra disciplíny Aksela Lunda Svindala z Norska.

Třicetiletý Feuz si pro devátý triumf v SP v kariéře dojel se startovním číslem 1, pro které se rozhodl v páteční loterii. „Jedničku jsem si vybral proto, že v posledních letech byla nejvyšší pasáž postupně pomalejší. Zafungovalo to, jak je vidět na časech,“ pochvaloval si Feuz. „Vyhrál jsem tu už v roce 2012, vloni jsem se stal mistrem světa (ve Svatém Mořici). Co chtít víc,“ dodal spokojeně.

Výrazněji Feuze na 4 270 metrů dlouhé trati na prosluněném Lauberhornu ohrozil jen Svindal s trojkou, který se před Švýcarem udržel v čele pořadí disciplíny s náskokem 58 bodů. „Tu délku člověk cítí, ale nebylo to kvůli síle, že jsem s Beatem prohrál. Nezvládl jsem to špatně, on jel ale perfektně,“ řekl Svindal.

Třetí byl rakouský olympijský vítěz Matthias Mayer už s mankem 67 setin. O desetinu porazil vítěze závodu z roku 2015 a krajana Hannese Reichelta. Nejrychlejší muž pátečního sjezdu do kombinace Vincent Kriechmayr rovněž z Rakouska zajel šestý čas se ztrátou 98 setin, porazil ho ještě Němec Thomas Dressen.

Domácí tým se z vítězství radoval znovu po čtyřech letech, kdy triumfoval Patrick Küng. Vloni sjezdaře nepustily na trať povětrnostní podmínky.

Závod SP ve sjezdovém lyžování ve Wengenu

Muži - sjezd: 1. Feuz (Švýc.) 2:26,50, 2. Svindal (Nor.) -0,18, 3. Mayer -0,67, 4. Reichelt (oba Rak.) -0,77, 5. Dressen (Něm.) -0,93, 6. Kriechmayr (Rak.) -0,98, 7. Muzaton (Fr.) -1,18, 8. Paris (It.) -1,22, 9. Jansrud (Nor.) -1,53, 10. Fill (It.) -1,79, ...51. Forejtek (ČR) -5,86.
Průběžné pořadí sjezdu (po 5 závodech): 1. Svindal 420, 2. Feuz 362, 3. Jansrud 238, 4. Paris 232, 5. Mayer 216, 6. Dressen 165.
Průběžné pořadí SP (po 21 závodech): 1. Hirscher (Rak.) 874, 2. Kristoffersen (Nor.) 720, 3. Jansrud 559, 4. Pinturault (Fr.) 547, 5. Svindal 534, 6. Feuz 416, ...142. Berndt (ČR) 1.