Sdruženář Ondřej Pažout

Sdruženář Ondřej Pažout | foto: AP

Sdruženář Pažout je poprvé letním mistrem republiky

• 0
Ondřej Pažout se stal na dnešním šampionátu v Lomnici nad Popelkou a Jilemnici poprvé mistrem republiky v letní severské kombinaci. Závodník Dukly Liberec porazil v souboji juniorských mistrů světa obhájce titulu Tomáše Portyka. Třetí skončil jejich klubový kolega Lukáš Daněk.

Pažout si po skokanské části na můstku K70 vypracoval před Portykem půlminutové vedení, které v pětikilometrovém běhu na kolečkových lyžích uhájil. Pro první titul mezi dospělými si v chladnu a dešti dojel s náskokem 18 sekund, Daněk ztratil více než tři čtvrtě minuty.

„S výkonem na můstku jsem spokojený, soutěžní skok se mi povedl. V běhu to bylo náročné, protože trať byla mokrá a klouzala. Od začátku jsem nasadil svoje tempo, které bylo pomalejší, ale postupně jsem zrychloval. Když k tomu přičtu i výkony v letní Grand Prix, tak po čase u mne zase převažují před blížící se zimní