Jarl Magnus Riiber se raduje z triumfu v prvním závodě SP v severské kombinaci v Seefeldu. | foto: AP

Těsně, ale přece. Úvodní závod sdruženářů v Seefeldu vyhrál Riiber

• 1
Úvodní ze tří závodů Světového poháru v severské kombinaci v Seefeldu vyhrál norský lídr seriálu Jarl Magnus Riiber. Český reprezentant Ondřej Pažout si 23. místem zapsal svůj nejlepší výsledek mezi elitou.

Třiadvacetiletý Riiber porazil ve sprintu na 5 kilometrů ve fotofiniši Japonce Akita Watabeho a oplatil mu prohru z minulého závodu v Lahti. Oba startovali do běhu prakticky současně.

Třetí místo obsadil s odstupem 45 sekund Němec Vinzenz Geiger, největší Riiberův soupeř v boji o celkové prvenství v SP.

Jarl Magnus Riiber (vlevo) si dojel pro triumf v prvním závodě SP v severské...
Jarl Magnus Riiber si dojel pro těsný triumf v prvním závodě SP v severské...

Jarl Magnus Riiber (vlevo) si dojel pro triumf v prvním závodě SP v severské kombinaci v Seefeldu, Akito Watabe byl těsně druhý.

Norský suverén Riiber si v pátek připsal šestou výhru v sezoně, 32. v kariéře a útočí na třetí křišťálový glóbus za sebou.

Z tria českých reprezentantů se dařilo nejlépe dvaadvacetiletému Pažoutovi. Na běžeckou trať vyrazil jako sedmnáctý a udržel se v bodované třicítce. Jan Vytrval obsadil 38. místo, Tomáš Portyk skončil ještě o čtyři příčky za ním.

O víkendu pokračuje takzvané Seefeld Triple dalšími dvěma závody, s běhy na 10 a 15 km. Odstupy si sdruženáři přenášejí do dalších závodů.

Závod SP v severské kombinaci v Seefeldu

1. J. M. Riiber (Nor.) 11:32,2, 2. A. Watabe (Jap.) stejný čas, 3. Geiger (Něm.) -45,0, 4. Herola (Fin.) -45,4, 5. Björnstad (Nor.) -46,2, 6. Lamparter (Rak.) -47,1, 7. Riessle -47,7, 8. Frenzel (oba Něm.) -48,3, 9. Jöbstl (Rak.) -1:07,0, 10. Faisst (Něm.) -1:08,6, ...23. Pažout -1:55,2, 38. Vytrval -3:01,4, 42. Portyk (všichni ČR) -3:09,0.

Průběžné pořadí SP (po 9 ze 17 závodů): 1. Riiber 690 b., 2. Geiger 441, 3. Riessle 381, 4. A. Watabe 368, 5. Frenzel 339, 6. Lamparter 336, ...30. Portyk 43, 39. Vytrval 16, 47. Pažout 4.