TŘI NEJRYCHLEJŠÍ. Ital Alessandro Pittin, vítězný Haavard Klemetsen z Norska a

TŘI NEJRYCHLEJŠÍ. Ital Alessandro Pittin, vítězný Haavard Klemetsen z Norska a bronzový Němec Tino Edelmann (zleva) se radují po závodě Světového poháru v severské kombinaci. | foto: AP

Sdruženář Dvořák dosáhl nejlepšího českého výsledku sezony

• 4
Miroslav Dvořák jako jediný z českých sdruženářů bodoval v dnešním závodu Světového poháru v severské kombinaci. V Lillehammeru obsadil osmnácté místo a postaral se o nejlepší český výsledek v sezoně. Poprvé v kariéře vyhrál závod SP Nor Haavard Klemetsen.

Do běhu přitom odstartoval z nadějné dvanácté příčky Aleš Vodseďálek, ale na desetikilometrové trati se propadl na 34. pozici a na rozdíl od obou úvodních závodů SP tentokrát na body nedosáhl. Naopak Dvořák byl po skoku až čtyřicátý. Další Češi Tomáš Slavík a Pavel Churavý doběhli v páté desítce konečného pořadí.

Dvaatřicetiletý domácí sdruženář Klemetsen, který se zatím dostal na stupně vítězů jen v týmových závodech, vyběhl v hustém sněžení na trať na druhém místě s minimální ztrátou za vedoucím mužem průběžného pořadí SP Tinem Edelmannem z Německa.

Spolu s Rakušanem Christophem Bielerem vytvořili tříčlennou vedoucí skupinu, krátce před cílem se na ně dotáhl ještě Ital Alessandro Pittin, po skoku až devětadvacátý. Právě s ním nakonec Klemetsen ve finiši úspěšně bojoval o prvenství, třetí skončil Edelmann a i potřetí v ročníku vystoupil na stupně vítězů.

Kvůli silnému větru dnes sdruženáři absolvovali jen běh na deset kilometrů. Dopolední skokanská část byla zrušena, startovalo se podle výsledků pátečního tréninkového kola. Podobná situace nastala i v předchozím závodu před týdnem v Kuusamu.

Norští pořadatelé zároveň změnili plánované pořadí závodů. Dnes se v Lillehammeru původně měla konat novinka v programu SP, takzvaný "penalty race" s běžeckými trestnými koly, ten byl ale přeložen na neděli.