Počasí odválo plánovanou disciplínu

Špindlerův Mlýn - Silný nárazový vítr o rychlosti až 100 km/hod, husté sněžení, teplota okolo –4 °C a díky tomu vypnuté lanovky. Nevlídné počasí narušilo druhý závod eBanka Českého poháru snowboardistů v alpských disciplínách ve Špindlerově Mlýně. Po dohodě organizátorů se závodníky se místo původně naplánovaného duelu jel v neděli, stejně jako v sobotu, paralelní obří slalom. Změnil se ale systém závodu, jelo se pouze dvoukolově a vyhrál ten, který v součtu obou kol zajel rychlejší čas.

Dalo by se očekávat, že pořadí na prvních místech se tedy bude opakovat, ale štěstí a připravenost na vrtochy počasí na straně jedněch a smůla na straně druhých nakonec s pořadím přeci jenom zamíchali. Sobotní vítěz Antonín Číp totiž přišel po sobotním závodě o svůj snowboard, který mu byl ještě s jedním dalším snowboardem odcizen a musel k nedělnímu závodu nastoupit na vypůjčeném prkně. Měl tedy pouze dvě jízdy na rozjezd s novým prknem . "To nemůže stačit na to, abych zajel tak, jak by si představoval," řekl Číp.

K závodu, který byl postaven z celkem 18 branek na stejném svahu jako v sobotu, tedy na černé sjezdovce ve Svatém Petru se přihlásilo 60 mužů a 24 žen. Z toho se zřejmě kvůli počasí nakonec zúčastnilo 22 žen a pouze 48 mužů. I tak se závodilo velmi ostře a i rozdíly tomu napovídají.

Kvůli hustému sněžení byla trať závodu mnohem měkčí a velmi záleželo na kvalitním navoskování. Vyhrál Zbyněk Drbal před Václavem Chlíbkem s rozdílem v součtu obou jízd o 2,32 vteřiny. Třetí Viktor Brůžek zaostal za  Chlíbkem o pouhých 16 setin sekundy. V juniorech mužích zvítězil Viktor Mach před polským jezdcem Gregorzem Gajtkowskim a Slovákem Štefanem Laskym.

V ženách zvítězila s 1,74 s náskokem Zuzana Vojtěchová před Barborou Drbalovou. Třetí Svatava Klofáčová zaostala o dalších 0,98 s. Juniorské pořadí v ženách se vůbec nezměnilo vyhrála Slovenka Tatiana Hanuliakova před svojí sestrou Miroslavou Hanuliakovou o 0,12 s a třetí zůstala Klára Koukalová, které druhá ze sester nadělila tři desetiny sekundy.

Po celou dobu závodů měli návštěvníci vyzkoušet snowboarding v BSS snowboardové škole a ti zdatnější testovali snowboard Burton nebo novinku od této firmy Snowdeck, sportovní náčiní spojující v sobě výhody skateboardingu a snowbaordingu.

V sobotu po skončení závodů se také konala snowboardová party, kdy byly vyhlášeny výsledky soutěže tymů za minulou sezonu. Tuto soutěž vyhrál s přehledem team Audi Völkl a vítěznou trofej, putovní pohár, převzal Libor Votruba.