MS v Rakousku: skoky na lyžích na velkém můstku

Ode mě je to vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.

Online reportáž končí, Vy se už však můžete začíst do zpravodajství.

Velký můstek na MS patří Němcům, Koudelka a Polášek ve třetí desítce

přečíst článek

Konečné pořadí závodu: 1. Markus Eisenbichler (Něm.), 2. Karl Geiger (Něm.), 3. Killian Peier (Švýc.), 4. Rjoju Kobajaši (Jap.), 5. Kamil Stoch (Pol.), 6. Stefan Kraft (Rak.), 7. Johann Andre Forfang (Nor.), 8. Robert Johansson (Nor.), 9. Richard Freitag (Něm.), 10. Timi Zajc (Slovin.)

Český závodník

Z českých závodníků byl nejlepší na 22. místě Roman Koudelka, který si za obě kola připsal 220,1 bodů. Viktor Polášek zaujímá 25. příčku za výkon 218,2 bodů.

Peier je třetí. Švýcar si ve druhém kole připsal 129,5 metru, což na úžasný skok Eisenbichlera nestačí a nestačí to ani na jeho krajana Geigera. Kobajaši tak nebude mít medaili, končí čtvrtý.

Co poslední závodník Killian Peier?

Neuvěřitelný skok od Markuse Eisenbichlera. Němec si pořádně říká o zlatou medaili. Eisenbichler dolétl na na značku 135,5 metrů a jde na vedoucí místo.

Kobajaši je druhý! Druhé kolo se mu moc nepovedlo, dopadl na hranici 126,5 metrů. V součtu obou kol ztratil na Geigera okolo pěti bodů. Největší favorit tak zlato mít nebude.

Němec Karl Geiger navázal na dobrý skok z úvodního kola a ve druhém zaznamenává 130,5 metrů. Jde suverénně do čela. Co předvede Rjoju Kobajaši?

Poslední čtveřice závodníků.

Poslední rakouská naděje Stefan Kraft prvenství neobhájí. Domácí závodník jde na druhé místo za Stocha. Ve druhém kole si připsal 126,5 metrů.

Nor Johann Andre Forfang si připisuje 125,5 metrů. Náskok z prvního kola mu však stačí a jde na druhé místo. Na svého krajana Johanssona, který je třetí, má k dobru 2 body.

Polák Kamil Stoch dolétl na metu 129,5 metrů a jde do čela!

Jenže ho na bronzové pozici střídá Slovinec Timi Zajc. Ve druhém kole skočil pouze 124 metrů, jenže neměl téměř žádný bodový odpočet, takže mu to stačí.

Rakušan Daniel Huber v druhém kole připsal 125,5 metrů a jde na třetí místo.

Muž s typickým knírkem se dostává do čela. Skočil o půl metru méně než Freitag, ale v součtu mu to o dvě desetiny bodu stačí.

Načne ji Nor Robert Johansson.

Před námi je poslední desítka. Boj o medaile vrcholí!

Polák Dawid Kubacki jde na druhé místo. Ve druhém kole si připsal 125,5 metrů. Na prvního Němce ztratil v součtu obou částí okolo osmi bodů.

Další on-line

Najdete na iDNES.cz