Švédská lyžařka Maria Pietiläová-Holmnerová na trati slalomu v Aare.

Švédská lyžařka Maria Pietiläová-Holmnerová na trati slalomu v Aare. | foto: AP

Slalomářka Pietiläová-Holmnerová kvůli zádům ukončila kariéru

• 0
Po patnácti letech ve Světovém poháru ukončila kariéru švédská lyžařka Maria Pietiläová-Holmnerová, šestinásobná medailistka z mistrovství světa. Specialistka na technické disciplíny a bývalá soupeřka Šárky Strachové se rozloučila kvůli přetrvávajícím problémům se zády.

Jedenatřicetiletá Pietiläová-Holmnerová v této sezoně nezávodila a snažila se vyřešit potíže s ploténkou, aby se mohla představit na olympijských hrách v Pchjongčchangu. Čtvrtý start pod pěti kruhy však rodačce z Umea nevyšel a s lyžováním se rozloučila nadobro.

Během kariéry Pietiläová-Holmnerová vyhrála tři závody Světového poháru a ještě sedmkrát se vešla na stupně vítězů.

Bývalá juniorská mistryně světa prožila nejlepší období v sezoně 2013/14, kdy byla čtvrtá v hodnocení slalomu, třetí v pořadí obřího slalomu a sedmá celkově.

V roce 2007 v domácím prostředí v Aare se stala Pietiläová-Holmnerová vicemistryní světa v obřím slalomu, o čtyři roky později byla v Garmisch-Partenkirchenu třetí ve slalomu. Další čtyři světové medaile získala v závodech družstev.