Čestmír Kožíšek - ilustrační foto.

Čestmír Kožíšek - ilustrační foto. | foto: Reuters

K bodům není daleko, uklidňuje Bajc skokany po prvním letním závodě

• 2
Premiérový závod pod vedením staronového reprezentačního kouče Vasji Bajce českým skokanům na lyžích nevyšel, na bodované příčky nedosáhli. V úvodním dílu letní Grand Prix v polské Wisle obsadil Čestmír Kožíšek 35. místo a Viktor Polášek skončil o čtyři příčky za ním. Překvapivým vítězem se stal domácí Jakub Wolny.

„K bodům není daleko. Potřebujeme ještě zapracovat na přechodu do letové fáze, kde mají kluci rezervy, abychom stabilně bodovali a posouvali se dál,“ uvedl Bajc.

Slovinský trenér, který v roce 2006 dovedl Jakuba Jandu k historickému triumfu ve Světovém poháru, vystřídal po nevydařené minulé sezoně u reprezentace Františka Vaculíka.

Kožíšek skočil 112,5 metru a k postupu do druhého kola mu scházelo pět bodů. „Na odrazu jsem udělal drobné chyby, které způsobily, že jsem nebodoval. Vloni jsem zde na letní Grand Prix získal body, což chci i letos. Zítra mám další závod,“ podotkl Kožíšek.

Wolny slavil k radosti 3 000 fanoušků první vítězství v letní Grand Prix. Šestadvacetiletý Polák, jehož maximem ve Světovém poháru je čtvrté místo, vyhrál o 0,4 bodu před Rakušanem Janem Hörlem. Třetí byl další domácí skokan Dawid Kubacki.

Kvalifikaci ovládl trojnásobný olympijský vítěz Kamil Stoch, ale do závodu kvůli poraněnému kotníku polská hvězda nenastoupila.

Závod letní Grand Prix ve skoku na lyžích ve Wisle

Muži: 1. Wolny (Pol.) 261,2 b. (123,5+126,5 m), 2. Hörl (Rak.) 260,8 (130,5+125), 3. Kubacki (Pol.) 257,7 (122,5+127), ...35. Kožíšek 98,3 (112,5), 39. Polášek (oba ČR) 93,0 (110).

Ženy: 1. Bogatajová (Slovin.) 227,9 (126,5+126,5), 2. Takanašiová 225,6 (121,5+126,5), 3. Marujamaová (obě Jap.) 212,8 (120+121,5), ...35. Ulrichová (ČR) 38,9 (82).