Francouzský sdruženář Jason Lamy Chappuis ve skokanské části závodu v Seefeldu.

Francouzský sdruženář Jason Lamy Chappuis ve skokanské části závodu v Seefeldu. | foto: AP

Lamy Chappuis si podmanil Seefeld, z českých sdruženářů bodoval Churavý

• 1
Francouzský sdruženář Jason Lamy Chappuis slaví v rakouském Seefeldu druhý triumf ve Světovém poháru během dvou dní. V pátek se podílel na vítězství v souboji dvoučlenných týmů, v sobotu ovládl závod jednotlivců. Češi se po běžecké části výsledkovou listinou propadli, nejlepší z nich byl na 28. místě Pavel Churavý.

Lamy Chappuis byl skokanské části na středním můstku šestý a na vedoucího Tina Edelmanna ztrácel 35 vteřin. Němec skočil v těžkých podmínkách 106,5 metru a dostal nejvíc bodů, druhý byl průběžně Nor Haavard Klemetsen, třetí Maxime Laheurte z Francie.

V tom okamžiku figurovala mezi elitní desítkou i česká vlajka - zásluhou Aleše Vodseďálka, kterého stometrový skok posunul na devátou příčku. Churavý byl po 96,5 metrech dvacátý a 27. místo patřilo za 92,5 metru Tomáši Slavíkovi.

Závod na deset kilometrů ale pořadí změnil. Lamy Chappuis se v závěru prodral vpřed, ovládl finiš a upevnil si vedoucí postavení v průběžném hodnocení seriálu. Druhý skončil se ztrátou jediné sekundy Japonec Akito Watabe a třetí byl Ital Alessandro Pittin, jenž měl na vítěze manko 3,5 sekundy.

Češi se propadli. Na body dosáhl jen 28. Churavý, Vodseďálkovi se běh nevydařil a nakonec obsadil 34. příčku. O tři místa za ním byl Slavík.

Závod SP v severské kombinaci v Seefeldu

Skok na středním můstku/ běh na 10 km: 1. Lamy Chappuis (Fr.) 29:14,5, 2. A. Watabe (Jap.) -1,0, 3. Pittin (It.) -3,5, 4. Gruber (Rak.) -5,8, 5. Frenzel (Něm.) -10,7, 6. Kokslien (Nor.) -14,6, 7. Stecher (Rak.) -15,2, 8. Graabak -24,6, 9. Krog (oba Nor.) -25,1, 10. Kircheisen (Něm.) -25,7, ...28. Churavý -1:44,3, 34. Vodseďálek -2:32,4, 37. Slavík (všichni ČR) -2:39,2.
Průběžné pořadí SP (po 7 z 23 závodů): 1. Lamy Chappuis 454 b., 2. Edelmann (Něm.) 368, 3. A. Watabe 316, 4. Krog 304, 5. Klemetsen (Nor.) 274, 6. Pittin 260, ...33. Churavý 16, 36. Dvořák a Vodseďálek oba 13, 38. Slavík 12.