Klára Ulrichová

Klára Ulrichová | foto: Profimedia.cz

Ulrichová si 18. místem v Hinzenbachu vylepšila maximum ve Světovém poháru

• 0
Česká skokanka na lyžích Klára Ulrichová obsadila v závodě Světového poháru v Hinzenbachu 18. místo a při čtvrtém startu mezi elitou vylepšila své dosavadní maximum. Šestnáctiletá naděje se v SP dočkala bodů podruhé v kariéře; před dvěma týdny v Ljubnu brala premiérové dva body za 29. místo a dnes svou bilanci rozšířila o dalších 13 bodů.

Po nevydařené kvalifikaci na páteční závod dnes Ulrichová dopolední skok zvládla s přehledem a vyšlo jí i první kolo. Se skokem dlouhým 84 metrů se usadila na 18. místě a pozici uhájila i ve finále, přestože si v něm o čtyři metry pohoršila.

Do závodu dnes postoupila i Karolína Indráčková, na bodované 30. místo z páteční soutěže ale nenavázala. V 1. kole obsadila 37. příčku a ve finále chyběla. Už v kvalifikaci skončila Štěpánka Ptáčková.

Z vítězství se dnes po dvou skocích dlouhých 90 metrů radovala Japonka Sara Takanašiová, která o čtyři desetiny bodu porazila páteční vítězku Niku Križnarovou ze Slovinska. Třetí byla Norka Silje Opsethová.

V neděli je v Rakousku na programu třetí individuální závod.

SP ve skocích na lyžích žen v Hinzenbachu

Rakousko

1. Takanašiová (Jap.) 238,4 b. (90+90 m), 2. Križnarová (Slovin.) 238,0 (90+90,5), 3. Opsethová (Nor.) 232,4 (88+90), ...18. Ulrichová 202,6 (84+80), 37. Indráčková 73,2 (69,5), v kvalifikaci 49. Ptáčková (všechny ČR).

Průběžné pořadí SP (po 6 z 16 závodů): 1. Kramerová (Rak.) 410 b., 2. Križnarová 371, 3. Takanašiová 326, ...35. Ulrichová 15, 37. Indráčková 9.