Sdruženář Johannes Lamparter ve Val di Fiemme

Sdruženář Johannes Lamparter ve Val di Fiemme | foto: AP

Sdruženář Vytrval byl ve Val di Fiemme osmadvacátý, vyhrál Lamparter

• 0
Sdruženář Jan Vytrval díky 28. místu ve Val di Fiemme zaznamenal nejlepší výsledek v sezoně Světového poháru a podruhé bodoval. Druhý český reprezentant na startu Tomáš Portyk běh nedokončil. Poprvé v kariéře vyhrál Johannes Lamparter z Rakouska.

Lamparter ukončil nadvládu norského suveréna Jarla Magnuse Riibera, který vyhrál sedm z předchozích osmi závodů. Vedoucí muž průběžného pořadí však v Itálii nestartoval kvůli problémům se zády.

Dvacetiletý Rakušan vedl už po skoku a v běžecké části vítězství potvrdil. Vyhrál s náskokem 16,5 sekundy před Vinzenzem Geigerem z Německa, třetí byl jeho krajan Eric Frenzel.

Čech Tomáš Portyk při skokanské části sdruženářského závodu ve Val di Fiemme.

Lamparter si připsal první vítězství v kariéře. Jeho dosavadním maximem byla čtyři druhá místa. Tři z nich zaznamenal v probíhající sezoně, kdy pokaždé nestačil pouze na Riibera.

Vytrval, který po dopolední skokanské části figuroval na 29. místě, nakonec doběhl do cíle se ztrátou přes dvě minuty na Lampartera. Bodovanou pozicí navázal na 30. příčku z prosincového závodu v Ramsau.

SP v severské kombinaci ve Val di Fiemme

Itálie

Muži: 1. Lamparter (Rak.) 25:49,8, 2. Geiger -16,5, 3. Frenzel (oba Něm.) -16,7, 4. Graabak (Nor.) -30,2, 5. Rydzek (Něm.) -30,7, 6. Seidl (Rak.) -30,7, 7. A. Watabe (Jap.) -36,4, 8. J. L. Oftebro (Nor.) -42,5, 9. Fritz (Rak.) -44,2, 10. Riessle (Něm.) -54,3, ...28. Vytrval -2:07,7, Portyk (oba ČR) nedokončil.
Průběžné pořadí SP (po 9 z 22 závodů): 1. J. M. Riiber (Nor.) 700 b., 2. Lamparter 520, 3. Geiger 430, 4. Weber (Něm.), 5. Frenzel 334, 6. J. L. Oftebro 270, ...33. Portyk 24, 42. Daněk 8, 47. Vytrval 4.

Ženy: 1. Westvoldová Hansenová (Nor.) 124,6 b., 2. Nakamuraová (Jap.) 110,5, 3. Hirnerová (Rak.) 109,4.
Průběžné pořadí (po 6 z 9 závodů): 1. Westvoldová Hansenová 600, 2. Hagenová 311, 3. Leinanová Lundová (obě Nor.) 290, ...25. Koldovská (ČR) 37.