Ester Ledecká při tréninku na sjezd v Lake Louise. | foto: AP

Ani Vonnová nestačila. Ledecká ovládla v Lake Louise trénink sjezdu

• 19
Tak tomu se říká povzbuzení. Do cíle dorazila Ester Ledecká o patnáct setin dřív než americká lyžařská diva Lindsey Vonnová. A co víc, rychlejší než česká „obojživelnice“, jež střídá sjezdové lyže se snowboardem, už nikdo jiný nebyl. Co na tom, že v kanadském středisku Lake Louise šlo jen o trénink na sjezd Světového poháru.

Ledecká se blýskla nejrychlejším časem ve čtvrteční přípravě na závody, které se pojedou v pátek a sobotu. Za českou reprezentantkou a Vonnovou byla byla s odstupem 54 setin třetí Tina Weiratherová z Lichtenštejnska, vítězka úterního kanadského testu.

Ester Ledecká při zasněženém úterním tréninku v Lake Louise.

Zato dvaadvacetiletá Ledecká výrazně vylepšila svůj výsledek z úvodního tréninku, kdy byla sedmnáctá.

Ale zase není důvod k nemístnému optimismu - nejrychlejší čas v tréninku už dvojnásobná mistryně světa ve snowboardu zajela letos v lednu před sjezdem SP v Zauchensee. Ale v závodě poté obsadila 36. místo.

Druhá česká lyžařka Klára Křížová byla Lake Louise s odstupem 5,31 sekundy jedenapadesátá.

SP žen v sjezdovém lyžování v Lake Louise

Druhý trénink na sjezd: 1. Ledecká (ČR) 1:48,14, 2. Vonnová (USA) -0,15, 3. Weiratherová (Licht.) -0,54, ...51. Křížová (ČR) -5,31.