Ester Ledecká na trati super-G v rámci alpské kombinace v Zauchensee

Ester Ledecká na trati super-G v rámci alpské kombinace v Zauchensee | foto: AP

Ledecká po skvělém super-G zvládla i slalom a v kombinaci končí šestá

• 177
Den po osmé pozici ve sjezdu vybojovala Ester Ledecká v rakouském středisku Altenmarkt-Zauchensee další výborný výsledek. Česká lyžařka v kombinaci obsadila šestou příčku, po super-G byla pátá a ve slalomu pak zajela šestnáctý nejrychlejší čas. Z vítězství se raduje Italka Brignoneová, na kterou Češka ztratila lehce přes tři sekundy.

V rámci Světového poháru naskočila Ledecká do kombinace poprvé v kariéře, předtím ji absolvovala dvakrát na mistrovství světa, naposledy loni v únoru na šampionátu v Aare, kde skončila patnáctá.

A v Zauchensee tento výsledek podstatně vylepšila.

Po pátém místě ze super-G zajela obstojně i slalom, v němž předvedla šestnáctý nejrychlejší čas. Celkově obsadila česká reprezentantka skvělou šestou příčku.

„Šesté místo je dost dobré, asi až nečekané. Čekala jsem, že se v tom slalomu propadnu níž, ten fakt nemám naježděný a připadá mi, že hlavně ve slalomu se to hodně projeví. Slalom jsme potrénovali o dva dny víc než loni, což jsou dohromady čtyři dny. Když nemám tu jistotu, tak se snažím nějak proplést. Je to možná opatrnější než ostatní holky. Pracuju s tím, co mám,“ sdělila Ledecká Českému rozhlasu.

Základem úspěchu Ledecké byla vydařená první část kombinace. Přestože se jí v aktuální sezoně v super-G dosud nedařilo a přední příčky atakovala zejména ve sjezdu, ve kterém hájí druhou pozici v hodnocení Světového poháru, v Zauchensee česká reprezentantka předvedla povedenou jízdu i v superobřím slalomu.

Rakouské středisko proti sobotnímu sjezdu, který silně ovlivnila mlha, tentokrát přivítalo lyžařky slunečným počasím a oblohou bez mráčku. Ledecká si na trati počínala jistě, v těžké střední pasáži s ostrými zatáčkami sice měla problémy udržet správnou stopu a mírně ztratila, do cíle ovšem dorazila na čtvrtém místě. O chvíli později o jednu příčku spadla, i tak ale se ztrátou 86 setin na čelo držela slibnou výchozí pozici.

Pozici, kterou přeměnila v úspěch.

Vzdor tomu, že ze slalomu měla obavy a po sobotním sjezdu vzkazovala: „Uvidíme, jak se stihnu rozjezdit na slalomových lyžích. Přece jen jsem na nich dlouho nestála, dám si nějakou tréninkovou jízdu po super-G.“

Ester Ledecká obsadila v kombinaci v Zauchensee šesté místo.

Ledecká přechod na kratší lyže zvládla solidně a znovu ukázala, jak všestrannou sportovkyní je. V celkovém hodnocení Světového poháru se posunula o tři místa na 14. pozici.

Naopak pro dvě ženy z předních míst pořadí seriálu skončil závod v Zauchensee už během super-G. Velké rivalky Slovenka Petra Vlhová a Američanka Mikaela Shiffrinová se nedokázaly vypořádat s nástrahami trati.

Vítězství po první části udržela Italka Federica Brignoneová, která předvedla nejrychlejší super-G a v slalomu byla druhá. Brignoneová ovládla třetí kombinaci ve Světovém poháru za sebou a vystřídala Vlhovou na druhém místě hodnocení Světového poháru. Součet třetího a prvního místa vynesla na druhou příčku Švýcarku Wendy Holdenerovou, bronzový stupínek obsadila další Italka Marta Bassinová.

SP ve sjezdovém lyžování v Zauchensee

Rakousko

Ženy - kombinace: 1. Brignoneová (It.) 2:03,45 (1:13,80+49,65), 2. Holdenerová (Švýc.) -0,15 (1:14,30+49,30), 3. Bassinová (It.) -0,82 (1:14,02+50,25), 4. Siebenhoferová (Rak.) -1,39 (1:14,32+50,52), 5. E. Curtoniová (It.) -2,50 (1:14,74+51,21), 6. Ledecká (ČR) -3,06 (1:14,66+51,85), 7. Miradoliová (Fr.) -3,20 (1:15,92+50,73), 8. Gröbliová (Švýc.) -3,25 (1:15,32+51,38), 9. Dannewitzová (Švéd.) -3,26 (1:15,34+51,37), 10. Reisingerová (Rak.) -3,35 (1:14,82+51,98).

Průběžné pořadí SP (po 15 z 39 závodů): 1. Shiffrinová (USA) 826, 2. Brignoneová 565, 3. Vlhová (SR) 513, 4. Holdenerová 367, 5. Gisinová (Švýc.) 361, 6. Rebensburgová (Něm.) 337, ...14. Ledecká 223, 65. Dubovská 34, 73. Capová (obě ČR) 21.