Norský sdruženář Magnus Moan se raduje z triumfu v závodě v Lillehammeru. | foto: AP

Český sdruženář Dvořák byl ve druhém závodě v Lillehammeru dvanáctý

• 0
Sdruženář Miroslav Dvořák obsadil ve druhém závodu Světového poháru v Lillehammeru dvanácté místo a navázal tak na osmou příčku ze soboty. Vyhrál znovu Nor Moan.

Dvořák se podobně jako v sobotu dral kupředu v běžecké stopě. Po skokanské části byl čtyřiadvacátý těsně před Pavlem Churavým a oba museli čtyřikrát na trestný okruh. Dvořák však během deseti kilometrů předstihl dvanáct soupeřů a elitní desítka mu utekla o necelých 20 vteřin.

Churavý startovní pole čítající 32 lyžařů uzavíral. Tomáš Slavík se nekvalifikoval do závodu, Aleš Vodseďálek nepostoupil do běžecké části.

Moan byl po skoku šestý a musel na dvě trestná kola, ale prokázal, že je výborným běžcem. O výhru bojoval s krajanem Haavardem Klemetsenem, jenže ten finiš vzdal a doběhl o pět sekund druhý. Třetí byl Němec Eric Frenzel před francouzským vítězem seriálu z předchozích tří sezon Jasonem Lamym Chappuisem.

Světový pohár v severské kombinaci

Lillehammer, Norsko

1. Moan 26:54,4, 2. Klemetsen (oba Nor.) -5,0, 3. Frenzel (Něm.) -15,2, 4. Lamy Chappuis (Fr.) -18,3, 5. Rydzek (Něm.) -20,7, 6. Gruber (Rak.) -21,6, 7. A. Watabe (Jap.) -24,0, 8. Graabak (Nor.) -50,8, 9. Lacroix (Fr.) -51,9, 10. Kircheisen (Něm.) -52,4, ...12. Dvořák -1:11,2, 32. Churavý -4:23,1, 36. Vodseďálek nepostoupil do běhu, Slavík (všichni ČR) se nekvalifikoval.

Pořadí SP (po 2 z 19 závodů): 1. Moan 200, 2. Lamy Chappuis a Klemetsen oba
130, 4. Gruber 100, 5. Lacroix 69, 6. Frenzel 64, ...10. Dvořák 54, 35. Churavý 6.