Roman Koudelka

Roman Koudelka | foto: ČTK

Čtveřice českých skokanů postoupila v Lillehammeru do závodu SP

• 1
Roman Koudelka, Viktor Polášek, Jakub Janda a Vojtěch Štursa postoupili z pětice českých reprezentantů ve skoku na lyžích do úterního závodu Světového poháru v Lillehammeru. Tomáš Vančura byl ze soutěže diskvalifikován kvůli nevyhovující kombinéze.

Koudelka v kvalifikaci dolétl na 135,5 metru a se ziskem 147,1 bodu obsadil páté místo. Polášek byl s výkonem 128,5 metru patnáctý, Janda skočil o sedm metrů méně a skončil 22. Štursa po výkonu 121 metrů prošel do závodu z předposledního postupového 39. místa.

Kvalifikaci vyhrál Němec Richard Freitag, který skočil 134,5 metru. Nejdelší skok dne 140,5 předvedl jeho krajan Markus Eisenbichler, který měl účast v závodě předem jistou na základě postavení v průběžném pořadí SP. Lídr seriálu Stefan Kraft z Rakouska zaznamenal pokus o deset metrů kratší.