České sdruženáře porazil jen Martinez

Liberec - Na stupně vítězů se během libereckého závodu Světového poháru B postavili dva čeští sdruženáři najednou. V dnešní běžecké části ve Vesci si oba výrazně polepšili po úterním skoku; Pavel Churavý se posunul z dvanáctého místa na druhé a Tomáš Slavík z dvacátého na třetí. První do cíle doběhl francouzský reprezentant Mathieu Martinez.

Závod ve sprintu byl netradičně rozdělen do dvou dnů. Kvůli dnešnímu očekávanému větru se úterní skokanský trénink proměnil již v první část závodu. Té dominoval Němec Florian Schillinger.

Churavý do běhu startoval o 48 sekund po něm, Slavík na trať vybíhal se ztrátou minuty a jedenácti sekund.

Zkušenější Churavý, který byl o víkendu zklamán 41. příčkou mezi sdruženářskou elitou, si tentokrát v mrazivém počasí a silném větru ve Vesci spravil náladu. "První část jsem musel odtahat celou sám, až později jsem se na chvíli schoval za Lacroixe," řekl Churavý, který si ve druhém okruhu o kámen odřel
lyži. "Od té doby moc nejela, měl jsem pocit, že kloužu jen na jednu stranu, ale s výsledkem jsem spokojený," doplnil.

Třiadvacetiletý Slavík předvedl v běhu druhý nejrychlejší výkon dne. Byl jen o 5,4 sekundy pomalejší než Francouz Lacroix, kterého však při doběhu nechal těsně za sebou. "Byl to z mé strany povedený závod. Myslím, že jsem ho zajel hodně dobře i takticky, většinu trati jsem nejel proti větru sám. Před cílem jsem ještě zkoušel zaútočit na Churavého, ale to už se mi nepovedlo," řekl Slavík, který by si v Oberstdorfu měl odbýt premiéru na vrcholném šampionátu mezi dospělými.

Výsledky:
1. Martinez (Fr.) 22:50,2 min., 2. Churavý -14,9, 3. Slavík (oba ČR) -19,2, 4. Lacroix (Fr.) -27,8, 5. Van Loan (USA) -29,6, 6. Gaiser (Něm.) -31,7, ...16. Chlum -1:15,4, 18. Míka -1:18,9, 22. Vodseďálek -1:40,3, 33. Skopek -2:37,4, 43. Kutál -4:43,1, 45. Vlášek -6:51,5, 46. Rieger -7:00,0, 47. Břečka -7:43,9, 48. Kubický (všichni ČR) -8:56,9.