Americká boulařka Hannah Kearneyová si jede pro vítězství v závodě Světového poháru. | foto: AP

Boulařka Sudová byla v druhém závodu světového poháru v Suomu osmá

• 0
Boulařka Nikola Sudová obsadila v nedělním druhém závodu Světového poháru ve finském Suomu osmé místo. V pátek byla nejlepší česká akrobatická lyžařka na úvod sezony čtvrtá.

Sudová absolvovala tradičně spíše pomalejší jízdu, za kterou dostala od rozhodčích 24,28 bodu. Překonala tak svůj bodový zisk z pátku, ale tentokrát skončila v závěru elitní desítky. "Byl to hodně těžký závod, ale
holky jely skvěle," hodnotila Sudová.

Českou boulařku opět zradila rychlost, neboť skokansky i technicky jízdu zvládla dobře. "Umím to, ale hlava nějak neposlouchá. Jako největší nepřítel člověka," smála se hořce do telefonu.

Výsledky na úvod sezony ji ale potěšily. Hlavně proto, že závodila po týdenní nemoci. "Mám toho plné zuby. Bylo to na hraně, ale přežila jsem bez zranění. Už jsem dneska moc neměla sílu," přiznala.

Pro výhru si dojela Hannah Kearneyová ze Spojených států amerických před dvojicí Kanaďanek, páteční vítězkou Kristi Richardsovou a Jennifer Heilovou.

Stejně jako v úvodním závodu sezony, jenž byl náhradou za zrušený Méribel, nepostoupily z kvalifikace do šestnáctičlenného finále Tereza Vaculíková (30.) a mladší sestra Nikoly Sudové Šárka (33.).

V čele dvanáctidílného SP je po dvou závodech Richardsová, Nikola Sudová je pátá.

Vzhledem k přeložení závodu v Méribelu do Suomu se bude příští týden věnovat tréninku. "Chceme se někam přesunout, do Vánoc bychom rádi ještě aspoň čtyři dny přípravy stihli," uvedla.

Oba mužské závody vyhrál ve Finsku Švéd Jesper Björnlund před Američanem Bryonem Wilsonem, Lukáš Vaculík a Václav Novák vypadli pokaždé v kvalifikaci.

výsledky

SP v akrobatickém lyžování (jízda v boulích) v Suomu (Finsko) - muži: 1. Björnlund 24,96, 2. Wilson 24,95, 3. Roberts (USA) 24,87, ...27. Vaculík 21,80, 38. Novák 21,05 - nepostoupili z kvalifikace.

Průběžné pořadí SP (po 2 z 12 závodů): 1. Björnlund 200, 2. Wilson 160, 3.Bilodeau 110, ...33. Vaculík 9.

Ženy: 1. Kearneyová (USA) 25,68, 2. Richardsová 24,85, 3. Heilová (obě Kan.) 24,92, ...8. N. Sudová 24,28, 30. Vaculíková 19,79, 33. Š. Sudová (všechny ČR) 19,41 - obě nepostoupily z kvalifikace.

Průběžné pořadí SP (po 2 z 12 závodů): 1. Richardsová 180, 2. Kearneyová 160, 3. Heilová 105, ...5. N. Sudová 82, 34. Vaculíková 1.