Lukáš Bauer na MS ve Val di Fiemme

Lukáš Bauer na MS ve Val di Fiemme | foto: ČTK

Běžec na lyžích Bauer byl v závodu FIS v Muoniu druhý, Razým čtvrtý

• 2
Nadějně vstoupil do olympijské sezony běžec na lyžích Lukáš Bauer. Ve svém prvním ostrém závodu obsadil ve finském Muoniu druhou příčku, na klasické desítce kategorie FIS nestačil o necelých sedm vteřin jen na Alexeje Poltoranina z Kazachstánu. Podařené české vystoupení potvrdil čtvrtým místem Aleš Razým.

Do závodu vstupuji z plného tréninku, bez jakéhokoli zaměření a sám jsem zvědav, jak mi to půjde," napsal Bauer den před závodem na svém webu. Komentoval i fakt, že bylo přihlášeno celkem 270 mužů. "Ano, číslo je to dost vysoké a je neklamným důkazem, že sezona je již za dveřmi," konstatoval český běžec.

Dobře rozjel sezonu i Razým. Čtvrtý skončil už v pátečním sprintu klasickou technikou a na desítce zaostal za Poltoraninem o necelou půlminutu.

Závod žen na pět kilometrů klasicky vyhrála suverénně Polka Justyna Kowalzyková. Nejlepší česká reprezentantka Eva Vrabcová obsadila 20. místo.

Světový pohár začne běžcům na lyžích 29. listopadu v Kuusamu.