Petra Nováková

Petra Nováková | foto: Svaz lyžařů ČR

Nováková skončila ve skiatlonu v Canmore čtrnáctá, vyhrála Wengová

• 0
Česká běžkyně na lyžích Petra Nováková obsadila ve skiatlonu Světového poháru v kanadském Canmore 14. místo. Ve finiši vyhrála Norka Heidi Wengová před krajankou Therese Johaugovou.

Čtyřiadvacetiletá Wengová si dalším triumfem upevnila vedení v sérii Ski Tour. Vedoucí žena průběžného pořadí SP Johaugová, která v této sezoně ovládla 16 závodů, stále čeká na vyrovnání rekordního výkonu krajanky Marit Björgenové. Ta v ročníku 2011/2012 vyhrála 17 závodů SP.

Bronzová medailistka z mistrovství světa do 23 let Nováková potvrdila i dnes, že má v závěru sezony vynikající formu. V polovině závodu přezouvala lyže na hranici první desítky, v závěru bruslařské části ale ztratila kontakt se skupinkou soupeřek a dojela čtrnáctá. V pořadí Ski Tour jí patří 15. místo, v hodnocení SP je dva závody před koncem na 27. příčce, čtvrtá mezi závodnicemi do 23 let.

„Musím říct, že jsem taková rozpačitá. Na klasiku jsem měla suprovou mázu, jelo se mi opravdu strašně dobře. Pak se nám ale úplně nepovedla občerstvovačka a kvůli tomu poodjela celá skupina. Musela jsem to po přezouvání stahovat a tím síly ubývaly,“ uvedla Nováková s tím, že věřila v ještě lepší umístění.

Světový pohár v běhu na lyžcíh

Canmore (Kanada)

Ženy - skiatlon (2x7,5 km): 1. Wengová 39:41,0, 2. Johaugová -0,8, 3. Jacobsenová (všechny Nor.) -9,8, 4. Pärmäkoskiová -13,4, 5. Kyllönenová (obě Fin.) -13,5, 6. Östbergová (Nor.) -14,2, 7. Niskanenová -14,8, 8. Mononenová (obě Fin.) -16,4, 9. Von Siebenthalová (Švýc.) -17,5, 10. Slindová (Nor.) -40,7, ...14. Nováková (ČR) -1:06,5.

Průběžné pořadí Ski Tour Kanada (po 6 z 8 etap): 1. Wengová 1:43:06,5, 2. Johaugová -2,9, 3. Jacobsenová -1:06,2, ...15. Nováková -6:34,8.

Průběžné pořadí SP (po 33 z 36 závodů): 1. Johaugová 2201, 2. Östbergová 2001, 3. Wengová 1800, 4. Kallaová (Švéd.) 1106, 5. Pärmäkoskiová 1042, 6. Fallaová (Nor.) 1034, ...27. Nováková 248, 86. Grohová (ČR) 10.