Štěpán Zeman ze Zubří zakončuje v utkání proti Lovosicím. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Zeman čeká, jestli bude hrát první, či druhou házenkářskou bundesligu

  • 0
S dresem Zubří se rozloučil minulý víkend v posledním utkání extraligové skupiny o 9. až 12. místo. Teď už má před sebou házenkářský reprezentant Štěpán Zeman další výzvu a skok v kariéře: v zimě se upsal německému Coburgu, který momentálně bojuje o postup do bundesligy.

„Samozřejmě mě mrzí, že se nám sezona nevydařila. Takhle si to asi nikdo nepředstavoval a já už vůbec ne. Bohužel jsme nezvládali domácí zápasy a za celou dobu jsme se nedostali na vítěznou vlnu, jak tomu bylo vloni,“ uvedl Zeman v rozhovoru pro svazový web.

V Coburgu, kde už působí brankář Jan Kulhánek, teď bude tři týdny trénovat. „Domluvili jsme se tak s trenéry reprezentace i Coburgu, že se takhle udržím v herní kondici před červnovým srazem reprezentace,“ řekl jedenadvacetiletý pivot.

Fotogalerie

Zároveň vyhlíží, jakou soutěž si vlastně v příští sezoně v Německu s Coburgem zahraje. „První tři týmy jsou teď od sebe o jeden bod, takže se může stát cokoliv. Ještě jim zbývá asi osm kol a do první bundesligy postupují dva týmy,“ popisoval Zeman.

V novém působišti se chce poprat o svou šanci. „Když jsme podepisovali smlouvu, tak mi trenér říkal, že mě nechce pouze na střídačku, ale jako platného hráče týmu. Jsem za to rád a budu se snažit splnit očekávání, i když vím, že to nebude jednoduché,“ dodal český talent.