Kulisy mistrovství světa házenkářů v Egyptě.

Kulisy mistrovství světa házenkářů v Egyptě. | foto: Reuters

Program a výsledky světového šampionátu házenkářů 2021 v Egyptě

  • 1
Mistrovství světa házenkářů hostil od 13. do 31. ledna podruhé v historii Egypt a podevatenácté ze sedmadvaceti šampionátů se na něm měl v součtu s československým nástupnictvím objevit i český výběr. Jenže těsně před startem tým rozklížila koronavirová nákaza a Češi byli nuceni svou účast zrušit.

Poprvé v dějinách turnaje nabobtnal počet účastníků na 32 týmů. Titul obhájili Dánové, kteří ve finále zdolali Švédsko.

Základní skupiny

13.ledna

Skupina G
Egypt - Chile 35:29 (18:11)

14.ledna

Skupina E
Rakousko - Švýcarsko 25:28 (13:13)
Norsko - Francie 24:28 (13:13)

Skupina F
Alžírsko - Maroko 24:23 (8:15)
Portugalsko - Island 25:23 (11:10)

Skupina G
Švédsko - Severní Makedonie 32:20 (16:11)

Skupina H
Bělorusko - Rusko 32:32 (15:15)
Slovinsko - Jižní Korea 51:29 (25:16)

15.ledna

Skupina A
Německo - Uruguay 43:14 (16:4)
Maďarsko - Kapverdy 34:27 (19:14)

Skupina B
Španělsko - Brazílie 29:29 (16:13)
Tunisko - Polsko 28:30 (17:17)

Skupina C
Katar - Angola 30:25 (14:13)
Chorvatsko - Japonsko 29:29 (14:17)

Skupina D
Argentina - Kongo 28:22 (13:14)
Dánsko - Bahrajn 34:20 (19:10)

16.ledna

Skupina E
Rakousko - Francie 28:35 (13:17)
Švýcarsko - Norsko 25:31 (13:17)

Skupina F
Maroko - Portugalsko 20:33 (12:12)
Alžírsko - Island 24:39 (10:22)

Skupina G
Egypt - Severní Makedonie 38:19 (20:6)
Chile - Švédsko 26:41 (16:20)

Skupina H
Bělorusko - Jižní Korea 32:24 (15:9)
Rusko - Slovinsko 31:25 (16:13)

17.ledna

Skupina A (Gíza):
Kapverdy - Německo 0:10 kont.
Maďarsko - Uruguay 44:18 (16:8)

Skupina B (Káhira):
Tunisko - Brazílie 32:32 (20:16)
Polsko - Španělsko 26:27 (11:14)

Skupina C (Alexandrie):
Katar - Japonsko 31:29 (15:16)
Angola - Chorvatsko 20:28 (11:12)

Skupina D (Káhira):
Argentina - Bahrajn 24:21 (12:10)
Kongo - Dánsko 19:39 (10:23) 

18.ledna

Skupina E
Francie - Švýcarsko 25:24 (14:14)
Norsko - Rakousko 38:29 (20:17)

Tabulka skupiny E

Tým Z V R P S B
1. Francie 3 3 0 0 88:76 6
2. Norsko 3 2 0 1 93:82 4
3. Švýcarsko 3 1 0 2 77:81 2
4. Rakousko 3 0 0 3 82:101 0

Skupina F
Portugalsko - Alžírsko 26:19 (14:9)
Island - Maroko 31:23 (15:10)

Tabulka skupiny F

Tým Z V R P S B
1. Portugalsko 3 3 0 0 84:62 6
2. Island 3 2 0 1 93:72 4
3. Alžírsko 3 1 0 2 67:88 2
4. Maroko 3 0 0 3 66:88 0

Skupina G
Severní Makedonie - Chile 32:29 (16:17)
Švédsko - Egypt 24:23 (9:12)

Tabulka skupiny G

Tým Z V R P S B
1. Švédsko 3 3 0 0 97:69 6
2. Egypt 3 2 0 1 96:72 4
3. Severní Makedonie 3 1 0 2 71:99 2
4. Chile 3 0 0 3 84:108 0

Skupina H
Jižní Korea - Rusko 26:30 (15:15)
Slovinsko - Bělorusko 29:25 (15:15)

Tabulka skupiny H

Tým Z V R P S B
1. Rusko 3 2 1 0 93:83 5
2. Slovinsko 3 2 0 1 105:85 4
3. Bělorusko 3 1 1 1 89:85 3
4. Jižní Korea 3 0 0 3 79:113 0

19.ledna

Skupina A
Uruguay - Kapverdy 10:0 kontumačně
Německo - Maďarsko 28:29 (14:15)

Tabulka skupiny A

Tým Z V R P S B
1. Maďarsko 3 3 0 0 107:73 6
2. Německo 3 2 0 1 81:43 4
3. Uruguay 3 1 0 2 42:87 2
4. Kapverdy 3 0 0 3 27:54 0

Skupina B
Španělsko - Tunisko 36:30 (17:14)
Brazílie - Polsko 23:33 (11:13)

Tabulka skupiny B

Tým Z V R P S B
1. Španělsko 3 2 1 0 92:85 5
2. Polsko 3 2 0 1 89:78 4
3. Brazílie 3 0 2 1 84:94 2
4. Tunisko 3 0 1 2 90:98 1

Skupina C
Japonsko - Angola 30:29 (16:12)
Chorvatsko - Katar 26:24 (13:11)

Tabulka skupiny C

Tým Z V R P S B
1. Chorvatsko 3 2 1 0 83:73 5
2. Katar 3 2 0 1 85:80 4
3. Japonsko 3 1 1 1 88:89 3
4. Angola 3 0 0 3 74:88 0

Skupina D
Bahrajn - Kongo 34:27 (14:12)
Dánsko - Argentina 31:20 (15:10)

Tabulka skupiny D

Tým Z V R P S B
1. Dánsko 3 3 0 0 104:59 6
2. Argentina 3 2 0 1 72:74 4
3. Bahrajn 3 1 0 2 75:85 2
4. Kongo 3 0 0 3 68:101 0

Hlavní fáze

20.ledna

Skupina III 
Švýcarsko - Island 20:18 (10:9)
Francie - Alžírsko 29:26 (16:14)
Portugalsko - Norsko 28:29 (14:16)

Skupina IV 
Severní Makedonie - Slovinsko 21:31 (9:13)
Rusko - Egypt 23:28 (8:15)
Švédsko - Bělorusko 26:26 (11:15) 

21.ledna

Skupina I
Uruguay - Polsko 16:30 (9:14)
Maďarsko - Brazílie 29:23 (16:11)
Španělsko - Německo 32:28 (16:13)
Skupina II
Japonsko - Argentina 24:28 (13:17)
Chorvatsko - Bahrajn 28:18 (13:8)
Dánsko - Katar 32:23 (17:12)

22.ledna

Skupina III
Švýcarsko - Portugalsko 29:33 (15:17)
Island - Francie 26:28 (14:16)
Norsko - Alžírsko 36:23 (17:11)
Skupina IV
Severní Makedonie - Rusko 20:32 (9:19)
Egypt - Bělorusko 35:26 (21:14)
Slovinsko - Švédsko 28:28 (14:15)

23.ledna

Skupina I
Uruguay - Španělsko 23:38 (12:24)
Polsko - Maďarsko 26:30 (10:16)
Německo - Brazílie 31:24 (16:12)

Skupina II
Katar - Bahrajn 28:23 (13:14)
Argentina - Chorvatsko 23:19 (12:12) 
Japonsko - Dánsko 27:34 (17:19)

24.ledna

Skupina III
Alžírsko - Švýcarsko 24:27 (13:15)
Island - Norsko 33:35 (18:18)
Portugalsko - Francie 23:32 (12:16)

Tabulka skupiny III

Tým Z V R P S B
1. Francie 5 5 0 0 142:123 10
2. Norsko 5 4 0 1 155:137 8
3. Portugalsko 5 3 0 2 135:132 6
4. Švýcarsko 5 2 0 3 125:131 4
5. Island 5 1 0 4 139:132 2
6. Alžírsko 5 0 0 5 116:157 0

Skupina IV
Bělorusko - Severní Makedonie 30:26 (14:14)
Slovinsko - Egypt 25:25 (12:8)
Rusko - Švédsko 20:34 (8:17)

Tabulka skupiny IV

Tým Z V R P S B
1. Švédsko 5 3 2 0 144:117 8
2. Egypt 5 3 1 1 149:117 7
3. Slovinsko 5 2 2 1 138:130 6
4. Rusko 5 2 1 2 138:139 5
5. Bělorusko 5 1 2 2 139:148 4
6. Severní Makedonie 5 0 0 5 106:163 0

25.ledna

Skupina I
Brazílie - Uruguay 37:17 (18:7)
Španělsko - Maďarsko 36:28 (21:14)
Polsko - Německo 23:23 (12:11)

Tabulka skupiny I

Tým Z V R P S B
1. Španělsko 5 4 1 0 162:134 9
2. Maďarsko 5 4 0 1 160:131 8
3. Německo 5 2 1 2 153:122 5
4. Polsko 5 2 1 2 138:119 5
5. Brazílie 5 1 1 3 136:139 3
6. Uruguay 5 0 0 5 88:192 0

Skupina II
Bahrajn - Japonsko 25:29 (12:19)
Argentina - Katar 25:26 (13:12)
Dánsko - Chorvatsko 38:26 (17:15)

Tabulka skupiny II

Tým Z V R P S B
1. Dánsko 5 5 0 0 169:116 10
2. Katar 5 3 0 2 132:135 6
3. Argentina 5 3 0 2 120:121 6
4. Chorvatsko 5 2 1 2 128:132 5
5. Japonsko 5 1 1 3 138:147 3
6. Bahrajn 5 0 0 5 107:143 0

27.ledna

Čtvrtfinále
Dánsko - Egypt 35:35 po prodl. (16:13, 28:28), sedmimetrové hody 4:3,
Švédsko - Katar 35:23 (14:10)
Španělsko - Norsko 31:26 (21:15)
Francie - Maďarsko 35:32 po prodl. (12:14, 30:30)
 

29.ledna

Semifinále
Švédsko - Francie 32:26 (16:13)
Dánsko - Španělsko 35:33 (18:16)

31.ledna

O 3. místo
Španělsko - Francie 35:29 (16:13)

Finále
Dánsko - Švédsko 26:24 (13:13)

Prezidentský pohár (o 25. - 32. místo)

20.ledna

Skupina II
Chile - Jižní Korea 44:33
Rakousko - Maroko 36:22

21.ledna

Skupina I
Tunisko - Kapverdy 10:0 kontumačně
Angola - Kongo 31:32

22.ledna

Skupina II
Maroko - Jižní Korea 32:25
Rakousko - Chile 33:31

23.ledna

Skupina I
Angola - Kapverdy 10:0 kontumačně
18:00 Tunisko - Kongo 38:22

24.ledna

Skupina II
Maroko - Chile 17:28
Jižní Korea - Rakousko 29:36

25.ledna

Skupina I
Kongo - Kapverdy 10:0 kontumačně
18:00 Tunisko - Angola

27.ledna

O 31. místo
Kapverdy - Korea 0:10 kont.

O 29. místo
Angola - Maroko 27:30

O 27. místo
Kongo - Chile 30:35

O 25. místo
Tunisko - Rakousko 37:33