Michaela Borovská z Mostu pálí na Marii Davidsenovou z Thüringeru.

Michaela Borovská z Mostu pálí na Marii Davidsenovou z Thüringeru. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Mostecké házenkářky podlehly Thüringeru, trápila je Korešová

• 0
Vstup do skupinové fáze Poháru EHF mostecké házenkářky nezvládly. Černí andělé v prvním „evropském“ duelu po vyřazení z Ligy mistryň v neděli doma podlehli německému Thüringeru 27:35.

„Líbilo se mi, jak Most hrál ve vysokém tempu. Nebylo to pro nás jednoduché, zápas jsme zlomili lepší obranou a rychlým útokem, 35 gólů venku je skvělých,“ tvrdila opora hostů a kapitánka české reprezentace Iveta Korešová. „Fanouškům děkuju za parádní přivítání,“ vzkázala zaplněné hale.

České šampionky ani jednou nevedly, rozhodl nástup do 2. půle. Hostující favorit během deseti minut zdvojnásobil svůj poločasový náskok na 10 gólů. Střelecky Most trápila právě Korešová, trefila se devětkrát. „V 1. půli jsme měli hluchých deset minut, ve druhé nám nevyšel začátek, pak už se to těžko vracelo. Holky přestaly věřit tomu, co jsme si řekli, a vrátily se k tomu až za rozhodnutého stavu. Že to nevzdaly, je pozitivní,“ uvedl mostecký trenér Jiří Tancoš.

V sobotním zápase dalších dvou účastníků skupiny A podlehl turecký Kastamonu maďarskému Debrecínu 30:31, ač o poločase vedl 17:15. A v Debrecínu, který soutěž dvakrát vyhrál, se Černí andělé představí v sobotu 11. ledna. Do play off postoupí dva nejlepší týmy. (bek)