Michal Tonar uděluje pokyny svému týmu.

Michal Tonar uděluje pokyny svému týmu. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Zase na drsný sever. Los se s námi nepáral, ulevil si trenér Plzně

  • 0
Házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň rozehrají třetí kvalifikační kolo Poháru EHF v polovině listopadu v domácí hale. Tak si to přál i trenér Michal Tonar. Jenže tím výčet dobrých zpráv končí. „Los se s námi nepáral,“ ulevil si padesátiletý kouč Talentu.

Jeho týmu stojí v cestě do skupinové fáze dánský celek TTH Holstebro. Aktuálně čtvrtý tým nejvyšší domácí soutěže a v minulé sezoně účastník Final Four Poháru EHF, v němž obsadil čtvrté místo!

Los českých týmů v pohárech

„Je to ohromně silný tým. Škoda, že dánská házená u nás nemá takový zvuk jako německá či francouzská. Tyhle celky jsme si při losu přáli, ale nestalo se. Nicméně doufám, že na domácí zápas přitáhneme plnou halu, fanoušci mají šanci vidět špičkový tým Evropy,“ prohlásil Tonar.

Má vůbec český šampion šanci čelit takové síle? „Pokusíme se podat nadstandardní výkon. A uvidíme, na co to bude stačit...“

Ve středu pohár, v sobotu liga

Ve středu sehrají házenkáři Talentu třetí kolo Českého poháru, v 18.30 hodin nastoupí proti domácímu Mostu, druhému celku druholigové skupiny Severozápad. Hned v sobotu pak Talent v městské hale na Slovanech čeká sedmé kolo extraligy, od 19 hodin přivítá Jičín.

Plzeň má s dánskými soupeři ze stejné pohárové soutěže poměrně čerstvou zkušenost. A byla to srážka s realitou. Na podzim 2015 Talent nestačil na Silkeborg (28:31, 23:35), o rok později neuspěl ani proti Kodani (23:38, 20:31). V obou případech stál na plzeňské střídačce Tonarův letitý parťák Šetlík. „Martinovi určitě zavolám, zajdeme spolu na pivo a o Dánech si popovídáme,“ pousmál se Tonar.

Tým Holstebro tvoří výhradně domácí házenkáři, výjimkou je Holanďan Kay Smitse. „Toho si vybavuji z mládežnických reprezentací. A spojka Allan Damgaard hrával v bundesligovém Göppingenu,“ všiml si kouč Talentu.

První zápas v Plzni se bude hrát 16. či 17. listopadu, odveta na severu Evropy hned další víkend.