ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Házenkáři Dukly jako první v sezoně vyhráli v Novém Veselí

• 0
Dukla dokázala jako první tým v sezoně extraligy házenkářů zvítězit v Novém Veselí. Pražané v předehrávce 13. kola vyhráli na na hřišti Sokola 29:23 a dostali se o skóre do čela tabulky před Zubří, jež má zápas k dobru.

Dukla se mohla v Novém Veselí opřít především o výkon brankáře Tomáše Petržaly a Matěje Klímy, jenž nastřílel 11 gólů. Svěřenci trenéra Daniela Čurdy založili na celkovou výhru v prvním poločase, v němž si vytvořili šestigólový náskok. Druhá půle skončila vyrovnaně, což hostům stačilo k pohodlnému vítězství.

Nové Veselí prohrálo v extralize poprvé od zářijové porážky s mistrovskou Plzní a v tabulce je třetí se ztrátou jednoho bodu na vedoucí duo.