Běloruský házenkář Arťjom Kulak střílí na branku Ruska.

Běloruský házenkář Arťjom Kulak střílí na branku Ruska. | foto: Reuters

Ruští házenkáři vstoupili do mistrovství světa remízou s Běloruskem

• 2
Ruští házenkáři vstoupili do mistrovství světa v Egyptě remízou 32:32 s Běloruskem. Na mezinárodní scéně se představili jako první zástupci ruských kolektivních sportů po verdiktu arbitráže CAS, podle něhož mohou startovat jen jako neutrální sportovci, pod názvem Ruská házenkářská federace (RHF). Ve druhém utkání skupiny H deklasovalo Slovinsko outsidera z Jižní Koreje 51:29.

V prvním šlágru turnaje Francie porazila Norsko 28:24. Reprízu finále z roku 2017 rozhodli šestinásobní šampioni ve druhém poločase, po tom prvním byl stav nerozhodný 13:13.

Obhájci bronzu Francouzi se chtějí rehabilitovat za loňské 14. místo na mistrovství Evropy a duel proti vicemistrům světa z předchozích dvou šampionátů zvládli i přesto, že jim hvězdný Sander Sagosen nastřílel deset gólů. Jen o jeden méně dal v dresu vítězů Kentin Mahe.

Výhrou 28:25 nad Rakouskem zahájili šampionát ve stejné skupině E Švýcaři, kteří se na turnaj dostali až jako náhradníci za tým USA. Američané museli start na finálovém turnaji na poslední chvíli vzdát stejně jako český výběr poté, co mužstvo zdecimoval koronavirus.

Severní Makedonie, která se do Egypta dostala místo Čechů, podlehla ve skupině G favorizovanému Švédsku 20:32.