Karviná sesadila Zubří z čela extraligy

Praha - Souboj o první místo v extralize házenkářů vyhráli hráči Karviné. V nedělním šlágru 20. kola porazili dosud vedoucí Zubří 31:25 a sesadili tak svého velkého rivala z čela tabulky. Úřadující šampioni podali v repríze loňského finále výborný výkon zejména ve druhém poločase, kdy skvěle bránili, velké problémy dělal hostům brankář Nemanja Marjanovič.

Karviná - Zubří 31:25 (16:10)
Domácí hráli velice disciplinovaně a v 50. minutě vedli již 29:18. Pak trenér Jiří Kekrt postavil hráče z lavičky a Zubří výsledek zkorigovalo.

Nejvíce branek: Zdráhala 8/3, Bednařík 5, Mrozek 4 - Hrstka 6, Krupa 4/3, Kulišťák 3. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 3/3 - 8/6. Vyloučení: 10:2. ČK: 50. Bednařík (Karviná). Diváci: 1000.

Brno - Plzeň 36:30 (17:13)
Až ve dvacátém kole extraligy se dočkali házenkáři Brna své první výhry v sezoně. V sobotním utkání porazili předposlední celek tabulky Plzeň 36:30. Dalším utkání 20. kola přehrály Lovosice jednoznačně Jičín 31:23, když vývoj zápasu od začátku kontrolovaly.

Rozhodující náskok si Brňané vypracovali hned na začátku, domácí tým pak prakticky během celého zápasu stále vedl o tři až pět branek.

Nejvíce branek: Horák 9, Havlát 8 - Kotlaba 8, Kalaš 6. Rozhodčí: Halada,
Dostál. Sedmimetrové hody: 4/4 - 1/1. Vyloučení: 4:5. Diváci: 55.

Hranice - Dukla Praha 26:28 (13:14)
Domácí neustále dotahovali jednobrankový náskok Dukly. Deset minut před koncem zápasu neproměnili několik vyložených šancí a umožnili Pražanům získat vedení o tři góly. Dukla už si pak výhru pohlídala.

Nejvíce branek: Pernička 8, Kolmajer 6, Gřes 4 - Čurda 8, Šik 5, Vraný 3. Rozhodčí: Smékal, Bubeníček. Sedmimetrové hody: 4/3 - 1/0. Vyloučení: 5:5. Diváci: 300.

Lovosice - Jičín 31:23 (16:10)
Domácí házenkáři od začátku kontrolovali vývoj utkání. V 18. minutě vedli již rozdílem pěti branek a v druhé části zejména díky střelci Motlovi svůj náskok ještě zvýšili. Jičín už v závěru jen zkorigoval na konečný rozdíl osmi gólů.

Nejvíce branek: Motl 11/1, Kratochvíl 6 - A. Babák 7/2, Kořínek 4. Rozhodčí: Kohout, Novák. Sedmimetrové hody: 4/2 - 5/3. Vyloučení: 7:7. Diváci: 700.

Třeboň - Kopřivnice 31:19 (18:13)
Domácí házenkáři s přehledem vybojovali důležité dva body a závěr utkání už proměnili téměř v exhibici. Výborně jim zachytal brankář Petržala, který zlikvidoval pět kopřivnických sedmiček.

Nejvíce branek: Kubík 8, Šulc 6, Dušek 5 - Veřmiřovský 5, Winkler 4. Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 3/3 - 7/2. Vyloučení: 2:6. Diváci: 500.

Bystřice pod Hostýnem - Frýdek-Místek 29:26 (13:10)
Ve vyrovnaném utkání měli po většinu času mírně navrch domácí. Hosté se dostali do vedení pouze jednou, ale bojovnější Bystřice velmi rychle otočila skóre na svou stranu. Rozhodující a uklidňující náskok si nováček vypracoval deset minut před koncem a v závěru si již vítězství pohlídal.

Nejvíce branek: Vacula 11/6, Dobeš 7, Zetík 4 - Petrovský 7, Pavlíček a Kichner po 5. Rozhodčí: Válek, Opava. Sedmimetrové hody: 7/6 - 3/2. Vyloučení: 5:8. ČK: Zetík (Bystřice). Diváci: 450.